Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Zümrüdüanka Dizisi Serhat Kimdir?

0

Zümrüdüanka Dizisi Serhat Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Serhat kim?

Zümrüdüanka Dizisi Serhat Kimdir?

Zümrüdüanka Serhat karakteri, 20’li yaşlarda bir genci canlandırmaktadır. Oldukça yakışıklı ve karizmatik bir karakter olan Serhat, Nevşehirlidir. Nevşehir’de köklü bir aile olan Demirkan’ların en büyük torunudur. Serhat’ın dedesi olan, Adil Demirkan Serhat’ı kendi öz oğlu gibi büyütmüştür.  Serhat’ın annesi ve babası o çok küçükken hayata gözlerini yummuştur. Dedesi tarafından yetiştirilen Serhat annesi ve babasının yokluğunu hala kabullenememiştir. Bu sebepten ötürü de hırçın bir yapıya sahip olmuştur. Zümrüdüanka Serhat Demirkan karakteri, oldukça azimli ve kararlı bir yapıya sahiptir. Serhat’ın nezlinde pes etmeye yer yoktur.

Serhat çocuk yaşından beri hem okulunu okuyup hem de amcasıyla beraberi kum ocaklarında, fabrikalarda ve narenciye depolarında da çalışmaya devam etmiştir. Serhat son derece hırslı ve başarılı bir çocuktur. Aynı zamanda da ne istediğini iyi bilir ve istediği şeyi gerçekleştirebilmek için de sonuna kadar mücadele eden bir karakter yapısına sahiptir. Serhat, okuduğu üniversite de mühendislik bölümünü bitirdikten sonra, vatani görevini yapmak amacıyla askere gitti. Suriye’de askerliğini yapan Serhat’ın kısa bir süre içerisinde şehit olduğu haberi aileyi yasa boğdu ve herkesin hayatında da bir dönüm noktası yarattı. Bu haberden sonra bütün Demirkan ailesinin hayatı değişmiştir. Zümrüdüanka Serhat karakteri kim tarafından canlandırılıyor? Sorusuna gelirsek ise; dizinin sevilen Serhat karakterine, 31 yaşındaki başarılı oyuncu Alp Navruz hayat vermektedir.

Zümrüdüanka Dizisi’nin Konusu

Dizide yer alan Zümrüt Kuloğlu, Nevşehir’deki en yoksul mahallerden birinde iki kız kardeşi annesi ve babasıyla beraber yaşamını sürdürmektedir. Nevşehir’in ve bütün İç Anadolu bölgesinin en büyük ailelerinden biri olan Demirkan’ların fabrikasında çalışan Zümrüt, zorlu bir hayat yaşamaktadır. Zümrüt karakterinin annesini canlandıran Ülfet ise; yaşadığı hayattan sürekli şikâyet eder ve evdeki üç kızının da bir an önce iyi bir kısmetle evlenip bu hayattan kurtulmasını hesap eden bir kadındır.

Bu süreçte Demirkan ailesinin varislerinden biri olan Adil Bey, Zümrüt’e evlenme teklifi etmiştir. Zümrüt ise; bu evlenme teklifini ailesinden saklamak için elinden geleni yapmaktadır. Fakat fazla geçmeden, Zümrüt’ün annesi Ülfet, bu durumdan haberdar olur ve bu evliliğin gerçekleşebilmesi için, çeşitli oyunlara başvurur. Fakat Zümrüt bu evliliğin kesinlikle gerçekleşmesini istemez ve böyle bir şeyin resmiyete dökülmemesi için elinden geleni yapmaya çalışır. Zümrüdüanka Serhat Demirkan karakterine aşık olan Zümrüt, Adil Demirkan’ın ondan vazgeçmesi için elinden gelen her şeyi yapar.