Cı Ne Demek Tv?(Soru)

Uydu alıcısı kullanıcılarının, dijital platformların abonelik gerektiren yayınlarını tek bir uydu alıcısı ile seyredebilmeleri için geliştirilen teknolojiye Common Interface denilmektedir. Dijital platformların yayınlarını alabilmek için abonelik kartı ve uydu alıcısının birbirleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir.

CI+ özelliği nedir?

Common Interface ( CI +); Abonelik gerektiren digital platformları ayrıca bir alıcı kutusu gerekmeden, abonelik kartınızı kullanarak izlemenizi sağlayan bir arayüzdür.

CI+ modülü nedir?

CI – modüller belirli bir kodlama sistemini çözmek (dekode etmek) için kullanılır. Bir Irdeto- CI ile, sadece Irdeto kod sistemi çözülür. Şöyle bir örnek verelim, eğer bir yayıncı Seca kod sistemini kullanıyorsa ve şifrelenmemiş bir sinyal gönderirse ve uydu alıcınız seca kod sistemini çözebiliyorsa görüntü alırsınız.

Televizyonda CI Modülü Nedir?

CI modülü televizyonunuzun arka ya da yan kısmında, kabloları bağladığınız panelde yer almaktadır. Kredi kartına benzeyen bir kartın takılı olduğu yerdir. Dikey menülü bir televizyonunuz varsa televizyonunuzun Menü tuşuna basın.

CI yuvası ne demek?

modül kart yuvası CI (Common Interface) tanımından da anlayacağınız üzere Digitürk, D-Smart gibi özel yayın kuruluşlarının, kendi yayınlarına özel olarak sundukları kaliteli ve birbirinden farklı birçok kanalı izlemenizi sağlayan teknolojidir.

Ortak arayüz ne demek?

Ortak Arayüz, Samsung’un yeni nesil TV’leri için özel olarak tasarlanmış bir cihazdır. Çok fazla kaynağı boşa harcamadan çok çeşitli içerik yayınlayan geniş bir kanal listesine erişmenizi sağlar.

Digitürk Modül nedir?

Akıllı televizyonlarda bulunan CI+ modülü yardımı ile normalde ek uydu alıcı sayesinde yapılabilen Digiturk yayınlarını alabilme, ek bir aksesuar ile sağlanabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için televizyonun uyumlu olması ve CI+ yuvasının bulunması gerekiyor.

You might be interested:  Bebek Tuzlama Nasıl Yapılır Uzman Tv?(Çözülmüş)

Beko tv biss key nasıl girilir?

Menü ekranı açıkken uzaktan kumanda üzerinden “2477” ya da “2011” rakamlarını tuşladığınızda karşınıza Biss Key ekranı çıkar. Kumanda üzerindeki sarı tuşa basarsanız Biss Key ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Conax modül nedir?

Conax modül ürünleri, Smart kartının okunmasına olanak sağlayan modüllerdir. Bu ürünler, set top box özelliği mevcut olan televizyonlarda kullanılabilir. Aynı zamanda bu ürünler, şifreleme sisteminin de basit bir şekilde çözülebilmesine yarar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *