Ci Card Adapter Samsung Tv Ne Işe Yarar?(EN iyi 5 ipucu)

modül kart yuvası CI (Common Interface) tanımından da anlayacağınız üzere Digitürk, D-Smart gibi özel yayın kuruluşlarının, kendi yayınlarına özel olarak sundukları kaliteli ve birbirinden farklı birçok kanalı izlemenizi sağlayan teknolojidir.

CI modül ne işe yarar?

CI – modüller belirli bir kodlama sistemini çözmek (dekode etmek) için kullanılır. Bir Irdeto- CI ile, sadece Irdeto kod sistemi çözülür. Eğer Seca türü bir yayınsa, Seca- CI kullanılır. Ama uydu alıcınız Irdeto kod sistemi uyumlu ise sinyal şifrelenmese bile Seca kod sistemi oldugu için görüntüyü alamazsınız.

CI+ Kart nedir?

Uydu alıcısı kullanıcılarının, dijital platformların abonelik gerektiren yayınlarını tek bir uydu alıcısı ile seyredebilmeleri için geliştirilen teknolojiye Common Interface denilmektedir. Dijital platformların yayınlarını alabilmek için abonelik kartı ve uydu alıcısının birbirleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir.

CI+ özelliği nedir?

Common Interface ( CI +); Abonelik gerektiren digital platformları ayrıca bir alıcı kutusu gerekmeden, abonelik kartınızı kullanarak izlemenizi sağlayan bir arayüzdür.

Interface Modül nedir?

İnterface modulü birincil güvenlik devresi olarak kullanım için izole edilmiş güvenlik çıkışları sağlar ( örneğin bir güvenlik ışık bariyeri veya güvenlik kontrol modülü ) solid state veya kuru kontak çıkışlıdır ve harici devre izleme ( EDM; kontaktör monitöring ) yeteneğine sahiptir.

CI modül giriş yuvası nedir?

modül kart yuvası CI (Common Interface) tanımından da anlayacağınız üzere Digitürk, D-Smart gibi özel yayın kuruluşlarının, kendi yayınlarına özel olarak sundukları kaliteli ve birbirinden farklı birçok kanalı izlemenizi sağlayan teknolojidir.

You might be interested:  Konserve Menemen Nasıl Yapılır Uzman Tv?(Çözülmüş)

Conax modül nedir?

Conax modül ürünleri, Smart kartının okunmasına olanak sağlayan modüllerdir. Bu ürünler, set top box özelliği mevcut olan televizyonlarda kullanılabilir. Aynı zamanda bu ürünler, şifreleme sisteminin de basit bir şekilde çözülebilmesine yarar.

Tv’de CI Modülü yok ne demek?

Bu uyarı Digiturk, Tivibu, D-Smart ve bunlar gibi üyelikli yayın yapan platformlara üyeliğinizin olmamasından dolayı karşınıza çıkabilir. Üyeliğiniz varsa televizyonunuzun arkasında veya yanında modül adı verilen, kredi kartına benzer bir kartın takıldığı parça arızalı veya yerinden çıkmış olabilir.

Pcmcia card slot ne işe yarar?

Pcmcia bir genişleme yuvasıdır. Eski tip Notebooklarda bulunur. Üzerinde anlaşmaya varılmış bir bağlantı standardı olan Pcmcia çoğu taşınabilir bilgisayarda bulunan kart yuvalarında kullanılacak her türlü PC Kartı seçeneğinin boyutlarını ve bağlantı fişi düzenini tanımlar.

Digitürk Modül nedir?

Akıllı televizyonlarda bulunan CI+ modülü yardımı ile normalde ek uydu alıcı sayesinde yapılabilen Digiturk yayınlarını alabilme, ek bir aksesuar ile sağlanabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için televizyonun uyumlu olması ve CI+ yuvasının bulunması gerekiyor.

Ortak arayüz ne demek?

Ortak Arayüz, Samsung’un yeni nesil TV’leri için özel olarak tasarlanmış bir cihazdır. Çok fazla kaynağı boşa harcamadan çok çeşitli içerik yayınlayan geniş bir kanal listesine erişmenizi sağlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *