Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

SOL YANIM DİZİSİ SELİM KİMDİR?

0

Sol Yanım Dizisinde Selim Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Selim kim?

Sol Yanım Dizisi Selim Kimdir?

Yeni yayınlanan Sol Yanım Dizisi Selim Kimdir? Dizinin başrol karekterlerinden biri olan Selim; zengin, varlıklı bir ailenin çocuğudur. Sahip oldukları Kuzey Üniversitesinde öğrenim görmekte, derslerle pek alakası olmayan, okula bile babasının zoruyla giden bir karaktere sahip olan selim, dizinin başlarında okula öylece gelip gitmekte ta ki aynı okulda burslu okuyan Serra ile tanışana kadar. Serra’ya aşık olup okula daha da bağlanacak olan selim artık okulun onun için başka bir amacı olacaktır. Zengin ve varlıklı ailenin oğlu olan Selim karakterini ise ünlü oyuncu Tolga Mendi üstlenmekte.

Sol Yanım Dizisi Tolga Mendi Kimdir?

Sol Yanım dizisinin başkarakter oyuncusu olan Selim karakterini canlandıran Tolga Mendi Kimdir?
Tolga Mendi 1993 yılında İzmirde dünyaya gelmiştir. Lise hayatının ardından Üniversite yıllarını İnşaat Mühendisi bölümünü okuyarak geçirmiş ve aynı zamanda iki dönem oyunculuk eğitimi almıştır. Hayatı boyuncu bir çok kanalın bir çok dizisinde yer alan Tolga Mendi en son Show TV de ekranlara gelen Yeni Gelin dizisinin Hazar karakterini canlandırmış ve büyük bir kitleyi yakalamıştı. Yeni gelin dizisinin ardından yeni başlayan Sol Yanım dizisinde rol bulmuştur.

Tolga Mendi Oynadığı Diziler

2015 -Acı Aşk – Haydar
2016 – Rüzgarın Kalbi – Cenk (Başrol oyuncusu)
2017 – Yeni Gelin – Hazar (Başrol oyuncusu)
2020 – Sol Yanım – Selim (Başrol oyuncusu)