Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Sen Çal Kapımı Eda Kimdir?

0

Sen Çal Kapımı Eda Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Eda kim?

Sen Çal Kapımı Eda Kimdir?

FOX Tv ekranlarının merak edilen dizisi Sen Çal Kapımı; her cumartesi akşam 20:00’da izleyicisiyle televizyon ekranlarında buluşmaya devam ediyor. Başrollerden biri olan Hande Erçel; canlandırdığı Eda karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu kadar merak edilen, sempatik oyunculuğu ile dikkatleri çeken Eda Yıldız kimdir?

Eda Kimdir?

Eda (Hande Erçel) genç ve güzel bir üniversite öğrencisi. Küçük bir kızken ailesi vefat ettikten sonra teyzesinin yönlendirmesiyle hayatındaki tüm zorluklardan kurtulmayı başarır.
Eda, tam burslu özel bir üniversitede peyzaj mimarlığı okuyor. Herhangi bir bildirimde bulunulmadan bursu kesilince son sınıfta üniversiteden çıkarılır. İtalya’daki üniversitelerden birinde yüksek lisans eğitimi için kabul edilmesine rağmen, Eda’nın üniversite diploması alma ve İtalya’da yüksek lisans eğitimi alma hayalleri uçup gidiyor. Daha sonra Eda teyzesinin çiçekçisinde yarı zamanlı çalışmaya başlar. Yakın arkadaşı Melek (Elçin Afacan) ile sıcacık bir evde yaşıyor ve hayatına yeniden devam etmeye çalışıyor. Eda ayrıca çok çalışkan ve sempatik bir karaktere hayat vermektedir. Kerem Bursin ile elektrikleri çok çabuk uyuşan bir çift olmuşlardır. Eda karakteri arkadaşları ve çevresi ile son derece saygılı ve kendisine özen gösteren bir karakterdir. Eda yıldız babaannesinden uzak durmak istemektedir. Eda Yıldız’ ın onu destekleyen bir halası vardır. Annesi ile babasını bir inşaat problemi sebebiyle kaybetmiştir. Onun yıkıntısını her zaman içerisinde hisseden bir karakterdir. Halası ile beraber çiçekçi dükkânı işletmektedir. Sonrasında yaşanan olaylardan sonra kendisini başka bir durum içerisinde bulmuştur.

Hande Erçel Kimdir?

Doğum Tarihi: 24 Kasım 1993’tür. Doğum Yeri Bandırma- Balıkesir, Türkiye’dir. Hande Erçel’in boyu 175 cm ve göz rengi kahverengidir. Saç rengi karamel olmak ile beraber eğitimi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)’dir. Hande Erçel, Azerbaycan’da düzenlenen 2012 Miss Cilivaliton of the World’de ikinci en güzel kadın oldu. Sevilen Türk dizisi Güneşin Kızları (Güneşin Kızları) ‘da Selin rolüyle ilk çıkışını yaptı. Hande Erçel 50 kilodur.

Hande Erçel’in Oynadığı Diziler ve Filmler

Sen Çal Kapımı 2020 / Eda
2019 – Azize (Azize) (TV Dizisi)
2019 – Halka (Müjde) (TV Dizisi)
2017 – Siyah İnci (Hazal) (TV Dizisi)
2016 – Aşk Laftan Anlamaz (Hayat) (TV Dizisi)
2015-2016 – Güneşin Kızları (Selin) (TV Dizisi)
2014 – Hayat Ağacı (Selen) (TV Dizisi)
2014 – Çılgın Dersane Üniversitede (Meryem) (Sinema Filmi)
2013 – Çalıkuşu (Zahide) (TV Dizisi)