Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Sefirin Kızı Sancar Kimdir?

0

Sefirin Kızı Dizisinde Sancar Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Sancar kim?

SEFİRİN KIZI SANCAR KİMDİR?

Uzun zamandır ekranlara veda eden Engin Akyürek; Sefirin kızı dizisi ile yeniden ekranlarda karşımıza geliyor. Başrollerini Neslihan Atagül ile paylaşacak. Her hafta yeni bölümünün büyük bir heyecan ile beklendiği sefirin kızı dizisinde Sancar rolüne hayat veren Engin Akyürek kimdir ve neler yapmıştır son zamanlarda en merak edilen konulardan bir tanesi haline gelmeye başladı. Peki, uzun zamandır ekranlara veda eden Engin Akyürek kimdir? Sizler için Engin Akyürek hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Engin Akyürek kimdir?

12 Ekim 1981 tarihinde Ankara sınırlarında dünyaya gözlerini açan Engin Akyürek aslen Erzincan Tercanlı olması ile bilinir. Annesi ev hanımı, babası memur olan Engin; bir de küçük bir erkek kardeşe sahip. Çocukluk dönemlerinde bir süre futbol sporu ile ilgilenen Akyürek; lise eğitim hayatını tamamlamasının ardından Ankara üniversitesi dil tarih ve coğrafya bölümünden mezun olmuştur. Üniversite hayatında tiyatroya merak salan engin; bu alana yönelerek birçok tiyatroda sahnede yerini almıştır. 2004 yılına geldiği zaman Türkiye’nin yıldızları isimli yarışmaya katıldı. Burada yakışıklılığı ve başarısı ile birinci oldu. Böylece sanat dünyasına merak edilen ilk adımları atmaya başladı. Katıldığı yarışmada birinci olmasının ardından adeta hayatının dönüm noktasını yaşadı ve oyunculuk dünyasına ilk adımlarını attı.

Yarışmasının hemen ardından kendisine dizi teklifi geldi ve ilk dizi deneyimlerini Yabancı Damat dizisinde Kadir rolünü canlandırarak ekranlar ile buluştu. Dizi sırasında gösterdiği üstün başarısı ile beraber oyunculuk deneyiminde ne kadar iyi yerlere gelebileceğini gösterdi. Hem çok iyi bir oyunculuğunun olması hem de oldukça yakışıklı bir karakter olması iyi bir hayran kitlesi oluşturmasına yardımcı oldu. 1,87 boyu ile adeta mankenlere taş çıkartacak kadar güzel bir fiziğinin olması birçok yapımda ilk sıralarda yer almasına yardımcı oldu.

Geçtiğiniz yıllarda yedisinden yetmişine kadar herkes tarafından büyük bir hayranlık ile izlenen Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde başrol olarak ekranlara geldi. Asıl dizi çıkışı burada başlarken bir süre ekranlara veda etti. Şimdilerde de Sefirin Kızı dizisi başrol oyuncusu olarak yeniden sevenleri ile bir araya geliyor.