Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Sefirin Kızı Nare Kimdir?

0

Sefirin Kızı Dizisinde Nare Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Nare kim?

SEFİRİN KIZI NARE KİMDİR?

Emre Kabakuşağı tarafında yönetilen Sefirin Kızı dizisinin başrollerinde Engin Akyürek’in partneri olarak ekranlara Neslihan Atagül oldu.
NGM & Q3 Medya tarafından yapımı üstlenen dizinin Ayşe Ferda Eryılmaz ile beraber Nehir Erdem yer alıyor. Dizide Nare karakterine can veren Neslihan Atagül kimdir? Sizler için Neslihan Atagül hakkında merak edilen tüm detayları derledik. İşte, Neslihan Atagül…

Neslihan Atagül kimdir?

20 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Neslihan Atagül’ün annesi Rus, babası Çerkes kökenlidir. Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında Erberk ajansa kayıt olan ünlü oyuncu gösterdiği başarısı ile çok kısa sürede iyi yerlere gelmeyi başlamış, kayıt olduktan tam iki ay sonra bir reklam filminde ekranlara gelmiştir. Reklam filminin ardından önü bir hayli hızlı bir şekilde açılan ünlü oyuncu birçok dizi ve filmde rol almaya başlamıştır. Her yer aldığı yapım sırasında usta oyunculuğundan söz ettiren güzel oyuncunun ilk ödülü altın koza film festivalinde umut veren genç kadın oyuncu ödülüne layık görülmesi ile başladı.

2006 yılında ilk dizi deneyimi olarak Yaprak Dökümü dizisiyle karşımıza gelirken aynı yıl yine uzun metrajlı film kategorisinde yer alan İlk aşk filmi ile sevenleri ile buluştu.

2011 yılına kadar bir süre ekranlardan uzak kalsa bile hayat devam ediyor dizisinde 2011 yılında yeniden ekranlara gelerek oyunculuk hayatına devam etti. 2012 yılına geldiği zaman Araf filmi ile ekranlara gelerek, 45. Sinema yazarları derneği ödülleri Cahide Sonku en iyi kadın oyuncu ödülünün yanı sıra; Moskova 2 Morrow film festivalinde şimdinin ve geleceğin e iyi oyuncusu ödülüne layık görüldü.

2013 yılında Peyami Safa’nın Fatih Harbiye adlı eserinden uyarlanan Fatih Harbiye dizisinde Kadir Doğulu ile başrolleri paylaştı. 2014 yılında Burak Özçivit ile bir filmde başrolleri paylaşmasının ardından 2015 ila 2017 yılları arasında Star TV ekranlarına Kara Sevda dizisi ile geldi.

3 yıla yakın bir süre beraber olduğu Kadir Doğulu ile 2015 tarihinde nişanlanarak, 2016 tarihinde dünya evine girdi. Eşi Vuslat isimli dizi ile ekranlara gelirken kendisi de şimdilerde Sefirin Kızı isimli dizi ile karşımıza gelmeye devam ediyor.