Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

RAMO DİZİSİ YAVUZ KİMDİR?

0

Ramo Dizisinde Yavuz Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Yavuz kim?

Ramo Dizisi Yavuz Kimdir?

Ramo dizisi Yavuz karakteri ile ekranlara gelen oyuncu Yiğit Özşener’dir. Kendisini şehrin lideri ve yer altı dünyasının babası olarak ele alan Cihangir’in özel olarak danışmanlığını yapmaktadır. Onun en iyi adamıdır ve en güvendiği insandır. Akıllı ve sadık olması ile ön plana çıkar. Cihangir’e sadıktır ve ne olursa olsun onun iyiliği dışında hareket etmemektedir. Adana’da yaşanan mücadeleler sonucunda bazı sorunlar meydana gelir. Sevkiyatlar zamanında gelemez ve Yavuz’u bu işle ilgilenmesi için Adana’ya yollarlar. Adana’ya gittiği sırada Ramo ile tanışır ve onunla oldukça iyi bir şekilde anlaştığını fark eder. Ramo’nun ailesi ile de birbirlerine karşı bağlılık duymaya başlarlar. Ramo dizisi Yavuz Ramo’ya karşı iyilikle yaklaşmak isteyecek ve artık onun safında olmayı amaçlayacaktır. Ancak eski karanlık dönemlerini bir türlü unutamayacaktır. Cihangir ise onun kendisine karşı ihanetini kabullenemeyecek ve onun asla peşini bırakmayacaktır.

Yiğit Özşener Kimdir?

Ünlü oyuncu 6 Nisan 1972 tarihinde Karşıyaka’da doğmuştur. Dizi oyunculuğunun yanı sıra sinema ve tiyatro oyunculuğu da yapmıştır. Lisans eğitimi için İstanbul’a gitmiş ve mühendislik okumuştur. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü 1996 senesinde başarı ile tamamlamıştır. İşletme alanında master yapmak için 1997 ile 1999 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. İlk olarak 1994 senesinde Studio Oyuncuları Topluluğu bünyesinde, oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Bu eğitim ile oyunculuk alanında ilk kez adım atmıştır.

1994 ile 2001 yılları arasında birçok farklı tiyatroda oynamıştır. Ramo dizisi Yavuz ile şu anda ekranlarda bulunan oyuncu, ilk olarak 1995 yılında Şahika Tekand’ın hem yazdığı hem de yönettiği oyun ile profesyonel olarak oyunculuk yapmaya başlamıştır. Gergedanlaşma isimli oyun ile hem Makedonya hem de Bulgaristan’da yapılan birçok festivalde yer almıştır. Gitgel Dolap ve Oyuncu isimli tiyatro oyunları da oyunculuk alanında devam ettiği diğer oyunlardır. 2000 senesinde Delphi’de yapılan 10. Antik Oyunlar Festivali’ne katılmış ve Herakles isimli üçlü oyunda yer almıştır. 2001 senesinde ise ilk oynadığı oyunu Gergedanlaşma’da yeniden rol almıştır. 2006 senesinde Dünya Tiyatro Olimpiyatları dahilinde olan Persler projesi içerisinde de rolü olmuştur.

2008 ile 2009 yıllarında İstanbul’da Bir Dava isimli oyunda görev almış ve 2009 senesinde yeniden Studio Oyuncuları kadrosuna dahil olmuştur. Ramo dizisi Yavuz ile ekranlarda yer alan oyuncu, iyi bir derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçısı olarak da görev alır.