Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

RAMO DİZİSİ RAMO KİMDİR?

0

Ramo Dizisinde Ramo Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Ramo kim?

Ramo Dizisi Ramo Kimdir?

Ramo dizisi seyircilerin büyük ilgisi ile her hafta ekranlara gelmektedir. Ramo dizisi Ramo karakteri bir aileye önderlik etmektedir. Ancak bu aile kan ile birbirlerine bağlılık duymaz, aile içindeki bütün bireyler birbirlerine sevgi ile bağlıdır. Ramo karakteri ile de dikkat çeker ve yetenekli bir adamdır. Özellikle kendisine özel yöntemleri ile bütün sorunların üstesinden gelebilme yeteneği ile tam olarak bir liderdir. Zekâsı ve iş bitirici olması ile yaşadığı sorunları anında çözebilir. Ailesine karşı gösterdiği şefkatin aksine, düşmanlarına karşı oldukça zalim bir tutum izler. Mazlum insanlara karşı da şefkat duyar ve onlara yardım etmeyi amaçlar. Geçmişini kendisine kalkan olarak tutan bir adamdır. Ramo dizisi Ramo karakteri ailesine karşı bağlılığı ile özellikle ön plana çıkar. Ailesine karşı yapılan herhangi bir yanlışa tahammül edemez ve ailesine karşı korumacı bir tutum sergiler. Ancak ailesini korumak adına verdiği kararlar her zaman doğru olmayacaktır. Bazı kararları yüzünden ailesi büyük sorunlar ile karşı karşıya kalacaktır. Üstelik kendisini hiç beklemediği bir aşka doğru yola koyulurken bulacaktır.

Murat Yıldırım Kimdir?

Başrol olarak dizide yer alan oyuncu 1979 senesinde Konya’da dünyaya gelmiştir. Babası ve annesi Mardinlidir, ancak babasının tayini sonucunda Konya’ya gelmek zorunda kalmışlardır. Bu esnada ise ünlü oyuncu dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gitmiş ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Makine Mühendisliği alanını kazandıktan sekiz sene sonra tamamlamıştır. Ramo dizisi Ramo karakterine hayat veren oyuncu, ilk kez üniversitede oyunculuğa ilgi duymaya başlamıştır. Üniversitedeki oyuncu topluluğuna katılmış ve çeşitli oyunlarda yer almıştır. 3 sene boyunca tiyatrolarda rol alan oyuncu, topluluktaki arkadaşları aracılığı ile ekranlarda yer almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2003 senesinde yaşamıştır ve küçük bir rol oynamıştır. Ancak oynamış olduğu Ölümsüz Aşk isimli dizi 11 bölüm sonunda bitmiştir ve 2004 senesinde başka bir dizide yer almıştır. Bütün Çocuklarım isimli dizide Mesut rolüne hayat vermiştir ve Büyük Yalan isimli dizi ile oyunculuğunu sürdürmüştür. İlk kez 2006 senesinde uzun zamanlı bir rol oynamış ve başrol olarak yer almıştır.

Ramo dizisi Ramo rolü ile ekranlarda yer alan oyuncu ilk sinema filmini 2006 yılında oynamıştır. Araf filminde başrol oynamış ve Antalya Altın Portakal Film Ödülleri’nde adaylık almıştır. 2009 yılında oynadığı Asi dizisindeki rolü ile oldukça fazla beğenilmiş ve kendisine büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır.