Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

RAMO DİZİSİ HASAN KİMDİR?

0

Ramo Dizisinde Hasan Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Hasan kim?

Ramo Dizisi Hasan Kimdir?

Ramo dizisi Hasan karakterini canlandıran oyuncu İlker Aksum’dur. Hasan, Ramo karakterinin abisi olarak dizide yer alır. Kirli dünyanın aksine oldukça temiz bir kalbe sahiptir ve saftır. Enerjisi ve eğlenceli kişiliği ile oldukça deli dolu bir insandır. Hiçbir hırsa sahip değildir ve tamamen kendi dünyasında yaşamını sürmek istemektedir. Evlidir ve çocukları vardır, bütün hayatı ailesinden meydana gelir. Ailesi ile birlikte sakin ve mutlu bir yaşam sürmek ister. Ailesi hayatındaki en önemli varlığıdır ve onların rahat etmesi için her şeyi yapmayı göze alabilir. Söz konusu ailesi olduğunda her şeyi yapabilecek bir adamdır. Kardeşinin sonuna kadar arkasında durur ve her daim onun destekçisidir. Verdiği bütün kararlara rağmen kardeşinin yanında yer alacaktır.

İlker Aksum Kimdir?

Ramo dizisi Hasan rolü ile ekranlara gelen oyuncu 23 Mayıs 1971 tarihinde doğmuştur. Isparta’da doğmasına rağmen, Ankara’da ilkokul eğitimine başlamıştır. Mehmet Bülent ile Nurten çiftinin üç çocuklarından birisidir. İkiz kardeşe sahiptir, Alpay ve İlkay isminde iki erkek kardeşi bulunur. Babası subay pilottur, lise eğitimini Mehmetçik Lisesi’nde tamamlar. Üniversite eğitimi için 1989 tarihinde Hacettepe Üniversitesi’ne girmiştir. Devlet Konservatuvarı bölümünü ise 1993 senesinde başarı ile tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan bir sene sonra Antalya Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

Ramo dizisi Hasan karakterini canlandıran oyuncu, ilk kez Hamlet isimli oyunda Ophelia rolünü canlandırarak profesyonel anlamda sahnede yer almıştır. Bünyesinde bulunduğu tiyatroda iki yıl boyunca oynamıştır. Ancak tiyatro topluluğu içinde kadro açılmadığından dolayı 1996 senesinde yollarını ayırmıştır. İstanbul’dan askerlik görevi için ayrılmış ve Sarıkamış’ta askerliğini yerine getirmiştir. Ardından İstanbul’a geri dönmüş ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda az bir zaman boyunca rol almıştır. İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde de bir sene boyunca çalışmıştır.

İlk oyunculuk deneyimi için bir arkadaşı ısrar etmiş ve Sır Dosyası isimli dizide bir bölüm rolü olmuştur. Sır Dosyası isimli dizinin setinde Taylan Biraderler ile tanışmış ve bir zaman sonra dizilerde yer almaya başlamıştır. Ramo dizisi Hasan olarak ekranlarda bulunan oyuncu, ilk olarak Çarli dizisinde uzun soluklu olarak rol almıştır. Afakan Dayı karakterine can vermiş ve kendisini televizyon dünyası içinde bulmuştur. 2006 senesinde Küçük Kıyamet isimli sinema filminde rol almış ve En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Birimiz İkimiz İçin isimli yarışma programında sunucu olarak da ekranlarda bulunmuştur.