Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

RAMO DİZİSİ FİDAN KİMDİR?

0

Ramo Dizisinde Fidan Karekterini canlandıran genç oyuncu kim? Dizide çok sevilen kadın oyunculardan biri olan Fidan kim?

Ramo Dizisi Fidan Kimdir?

Ramo dizisi Fidan karakteri ile ekranlara çıkan güzel oyuncu İdil Fırat’tır. Ana karakter olan Ramo’nun halası olarak dizide yer alır. Ailenin büyüklerindendir ve sözünü herkese dinletebilmektedir. Adaletlidir ve ne olursa olsun adaletin yerine getirilmesini istediğini savunur. Zekâsı ile de dikkat çeken karakter, iç dünyasında oldukça eğlenceli bir ruh haline sahiptir. Renkli bir dünyası vardır ve eğlenceli vakit geçirmek için yalnızca kendisine ihtiyaç duyar. Sezgileri oldukça güçlüdür ve aile içerisindeki dengeyi koruyabilen birisidir. Zekâsı ile gerekli önlemleri alarak, oluşabilecek sorunları önceden engeller. Ramo ile birbirlerine bağlıdırlar ve birbirlerine karşı çok fazla güvenirler. Yeğeni ile birbirlerini konuşmadan da anlayabilir ve doğru ifade edebilirler.

Ramo dizisi Fidan bir tek aşk işlerinde iyi değildir. Eski zamanlarda yaşadığı aşklar onun hala peşini bırakmamaktadır. Hala aşk hayatı ile ilgili gelişmeler yaşamaktadır ve anlatılacak çok konu vardır. Uzun bir zaman aşk hayatı ile ilgili olay yaşayacak ve bir orta yol bulmaya çaba gösterecektir.

İdil Fırat Kimdir?

Ünlü oyuncu 5 Kasım 1972 yılında Ankara ilinde dünyaya gelmiştir. Dizi oyunculuğunun yanı sıra çeşitli sinema filmlerinde de yer almıştır. Oyunculuk mesleğini henüz küçük yaştan beri hayal etmiş ve bu alanda eğitim almak istemiştir. Üniversite eğitimi için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ni tercih etmiştir. Tiyatro alanından başarı ile mezun olan oyuncu, 1995 yılında eğitimini tamamlamıştır. İzmir Devlet Tiyatrosu, Ankara Sanat Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve İzmir Çocuk Tiyatrosu bünyesinde de çalışmış, uzun yıllar boyunca tiyatro sahnelerinde yer almıştır.

Günümüzde Ramo dizisi Fidan olarak ekranlara gelen oyuncu ilk olarak 1998 yılında bir müzikalde sahne almıştır. Kendisini asıl gösterdiği rolü ise 1999 ile 2002 yılları arasında Billur rolü ile ekranlara geldiği Deli Yürek dizisi olmuştur. Bu dizide rol aldığı sırada, 2000 ile 2002 yıllarında Dikkat Bebek Var isimli televizyon dizisinde de almıştır. 2000’li yılların komedi dizisi olan Evdeki Yabancı isimli diziye ikinci sezon dahil olmuş ve Suna karakterini canlandırmıştır. Aşk ve Gurur, Zerda ve Bir İstanbul Masalı gibi dönemin ünlü dizilerinde de rol almıştır. Ramo dizisi Fidan rolü ile ekranlara gelen oyuncu 2013 yılında Leyla ile Mecnun dizisinde konuk oyuncu olmuş, Hayat Ağacı’nda da bir sezon boyunca yer almıştır. GORA, Vizontele Tuuba, Seher Vakti, Köprü, Münferit, Kaybedenler Kulübü ve Ben Onu Çok Sevdim gibi önemli eserlerde bulunmuştur.

İdil Fırat Poyral Karayel dizisine de ikinci sezonda dahil olmuş ve üçüncü sezon da Despina karakteri ile dizide kalmıştır. Mehmed: Bir Cihan Fatihi isimli Osmanlı Devleti’ni anlatan dizide de Mara Hatun rolü ile ekranlara gelmiştir. 2020 yılında ise Fidan olarak Ramo dizisinde ekranlarda yer almaktadır.