Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

RAMO DİZİSİ CİHANGİR KİMDİR?

0

Ramo Dizisinde Cihangir Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Cihangir kim?

Ramo Dizisi Cihangir Kimdir?

Ramo dizisi Cihangir karakteri oldukça güçlü bir adam olarak ekranlarda yer almaktadır. İş hayatındaki en bilinen insanlardan birisi olarak yer alır. Aynı zamanda yaptığı bağışlar sonucunda da hayır sever olarak da biliniyor. Ancak hiç bilinmeyen bir karakterini daha bulunduruyor. Oldukça karanlık bir geçmişe sahip iş insanı, hala bu karanlık ile yaşamaya devam ediyor. Yer altı dünyasının en bilinen isimlerinden birisi olarak yer alıyor ve kendisini her şeye hükmedebilir olarak görüyor. İstanbul’un sahibi olarak kendisini ifade ediyor ve zekâsı ile ön plana çıkıyor. Zekasının yanı sıra kurnazlığı ile de birçok şeyin üstesinden kolaylıkla gelebilen bir karakter olarak ekranlarda bulunuyor.

Ramo dizisi Cihangir, başladığı bir işi ya da başına gelebilecek bir olayı hemen kavrayabiliyor. Bir oyun gibi her şeyi hemen çözebiliyor ve farklı taktikleri ile de sürekli olarak yenilmez bir tutum sergiliyor. Bütün dünya içerisinde yalnızca ailesine değer veriyor ve onlar için her şeyi yapmayı göze alıyor. Ailesi konu olduğu zaman bütün herkesi karşısına almaktan çekinmiyor. Bu hayat içerisindeki tek zayıf noktası ise kızı olan Nehir’dir. Dizi içerisinde Ramo ile olan mücadelesi ile dikkat çekiyor ve onun baş düşmanı olarak yer alıyor.

Olgun Şimşek Kimdir?

Ünlü oyuncu 1971 yılında Bursa, Yenice’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik ile de ilgilenmiştir. Ramo dizisi Cihangir rolü ile karşımıza çıkan oyuncu, Kürt ve Alevi bir babanın çocuğudur. Sanatçının annesi Sünni mezhebine bağlıdır, Bursalı ve Türkmen’dir. İlkokul ve ortaokul eğitimi için Bursa’da eğitim görmüştür. Mustafa Kemal Paşa’da eğitim almış ve lise eğitimi için de aynı isimdeki Endüstri Meslek Lisesi’ne gitmiştir. Oyunculuk için kendisini geliştirmek isteyen oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında eğitim almış ve oyunculuk ana sanat isimli bölümü başarı ile tamamlamıştır. 1993 senesinde başlayan oyunculuk hayatı, günümüzde de aktif bir şekilde devam etmektedir. İlk olarak oynadığı Tetikçi Kemal dizisinin ardından Tersine Dünya isimli dizide de yer almıştır. Yedi Numara ve Bir Demet Tiyatro’da yer almış, buralarda canlandırdığı karakter ile kendi hayran kitlesine sahip olmuştur. Ramo dizisi Cihangir karakteri ile ekranlarda yer alan oyuncu birçok alanda ödül kazanmıştır. İlk olarak 1999 senesinde Ankara Film Festivali’nde Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu isimli ödüle layık görülmüştür. Son aldığı ödül ise 2012 senesinde komedi dalındaki en iyi erkek oyuncu alanında olmuştur.