Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Mucize Doktor Ferman Kimdir?

0

Mucize Doktor Ferman Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Ferman kim?

MUCİZE DOKTOR FERMAN KİMDİR?

FOX TV ekranlarının bu sezon yayın hayatına başladığı Mucize Doktor hem senaryosu hem de dizide yer alan karakterleri ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Usta oyuncuların yer aldığı dizi adeta tüm sevenleri tarafından her hafta yeni bölümleri büyük bir heyecan ile bekleniyor. Mucize doktor dizisinin sevilen karakterinden bir tanesi olan doktor Ferman’a can veren Onur Tuna kimdir son zamanlarda en merak edilen konulardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Sizler için Onar Tuna hakkında merak edilen tüm detayları bir araya getirdik. İşte Onur Tuna hakkında merak edilen tüm detaylar…

Onur Tuna kimdir?

2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale sınırlarında dünyaya gelen Onur Tuna yüksek öğretim hayatına İzmir’de devam etmiştir. Dokuz eylül üniversitesi iktisat fakültesinde eğitim hayatına devam eden ünlü oyuncu burada lisans hayatını tamamlamıştır. Bunun ardından asıl merakının sanat camiasına olduğunu fark ederek yine aynı üniversitede sanat müziği eğitim hayatını tamamlamıştır.

1,95 boyunca olan ünlü oyuncu orta okul hayatı boyunca voleybol ve basketbola da merak salmıştır. Ortaokul ve lise yıllarında sporlara olan merakını geride bırakarak; tiyatro oyunlarında yer alma kararı almıştır. Dokuz eylül üniversitesinde olan eğitim hayatının sırasında tiyatro hayatının yanı sıra profesyonel bir şekilde mankenlik hayatına giriş yapmıştır. İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi ile beraber Saim Güveloğlu kapsamında eğitim almaya devam etmiştir.

Hayat devam ediyor dizisi ile ilk olarak 2011 yıllarında profesyonel bir şekilde oyunculuk kariyerlerine adım atmaya başladı. Bunun ardından birçok dizide rol almaya başlayarak; filinta, yasak elma, cesur yürek, bir küçük eylül meselesi gibi yapımlar ile ekranlara geldi. bunun ardından 2019 yılında ağır romantik sinema filmi ile başarısına başarı katmıştır.

Ekran ve beyaz perde hayatının yanı sıra bir yandan da müzik ile ilgilenmeye devam ediyor. Gitar, piyano çalan ünlü oyuncu 4 şarkıdan meydana gelen EP ile beraber biliniyor. Son zamanlarda Mucize Doktor dizisi ile ekranlara gelerek Ferman karakterine can vermeye devam ediyor. Usta oyunculuğu ve yakışıklılığı ile iyi bir hayran kitlesine ulaştı.