Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

MUCİZE DOKTOR ALİ VEFA KİMDİR?

0

Mucize Doktor Ali Vefa Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Ali Vefa kim?

Mucize Doktor Ali Vefa Kimdir?

Son dönemlerde izleyicilerin ekranlara kilitlenmesine neden olan Mucize Doktor dizisi karakterleri ile de dikkat çekiyor. Sıra dışı konusu ve farkındalığı esas alması nedeni ile son zamanların en beğenilen dizisi oluyor. Mucize Doktor Ali Vefa karakteri etrafında gelişen olayları esas alıyor. Ali Vefa henüz 20’li yaşlarda genç bir adamdır, cerrahi asistan olarak görev yapar. Ancak Ali’yi özel kılan başka şeyler de vardır, otizm hastasıdır ve oldukça zekidir. Zekası ile istediği her şeyi yapabilecek bir gücü vardır, ancak diğer insanlarla iletişim kurma konusunda başarılı değildir. Çocukluğunda ise tavşanını ve abisini çok sevmiş, hayatında onlara değer vererek bir yön çizmiştir. Bir gün tavşanı ve abisi ölür, Ali Vefa ise doktor olmaya karar verir. Mucize Doktor Ali Vefa babası tarafından reddedilen bir çocuktur ve hayatındaki tek insan Adil Hoca’dır. Adil Hoca onu her zaman düşünmekte ve onun iyiliği için yardımcı olmaktadır. Doktorluk hayalinde ise ona yol gösteren kişi hocadır ve okulu dereceyle tamamlamasında büyük etkisi vardır. Ali şuanda bir hastanede cerrahi asistan olarak çalışmaya başlamıştır ve hayatında hiç tatmadığı duyguları burada tadar. İnsanlarla iletişim kurma konusunda başarılı olacak ve aşkı bile yaşayacaktır. Ali yıllar sonra çalıştığı hastanede kendi ailesini bulacaktır.

Taner Ölmez Kimdir?

9 Ağustos 1986 tarihinde dünyaya gelmiş olan sanatçı, küçük yaştan itibaren oyunculuğa ilgi duymuştur. Mucize Doktor Ali Vefa karakterini canlandıran oyuncu, ilk kez lisede tiyatro sahnelerinde yer almaya başlamıştır. İlk oynadığı oyun Shakespeare’in bir eseri olan Bir Yaz Gecesi Rüyası olmuştur ve bu oyun ile birlikte oyunculuğa adım atmıştır. Bakırköy Belediyesi’nin bünyesindeki tiyatrolarda 2 sene boyunca görev almış ve kendisini oyunculuk alanında ilerletmiştir. İstanbul Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamış ve tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Oynadığı ilk sinema filmi Uzun Hikaye isimli film olmuştur, bu rolünden sonra kendisine ekranlarda daha fazla yer bulmuştur. Medcezir, Muhteşem Yüzyıl, Müslüm ve Kayıp Şehir gibi başarılı dizi ve filmlerde de rol almıştır.