Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Menajerimi Ara Feris Dikmen Kimdir?

0

Menajerimi Ara Feris Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Feris kim?

Menajerimi Ara Feris Dikmen Kimdir?

Bazı insanlar vardır ki, kariyerleri onlar için hayattaki en önemli olgudur. Menajerimi ara Feris Dikmen karakteri de tam olarak böyle bir karakter. Dizinin en sevilen oyuncularından bir tanesi olan Feris, zaman zaman iş hayatına olan bağlılığı ve disiplini ile bizleri hayrete düşürüyor.

Özgürlüğüne düşkün olması ve kariyerinin onun için bu kadar önemli olmasına rağmen, günü geldiği zaman Feris aile kurup, anne olmak istemektedir. Duygusallığa iş hayatında kesinlikle yer vermeyen Menajerimi ara Feris karakteri, iş hayatında her şeyin dümdüz ifade edilmesi gerektiğini savunmaktadır. Feris menajerliği aşk ile yapan bir karakter olduğu için, kendine ait idealleri bulunuyor. Bu ideallerin başında ise, hayatı anlamlı kılmak yer alıyor.

Menajerimi Ara Canan Ergüder Kimdir?

Babası Boğaziçi Üniversitesi’nin eski rektörlerinden olan Üstün Ergüder’dir. Canan Ergüder 15 Temmuz 1977 tarihinde, dünyaya İstanbul’da sıcak bir havada gözlerini açmıştır. Çocukluğunda tam bir bale aşığı olan Canan, 4 yaşından itibaren tamı tamına 10 yıl boyunca özel bale eğitimi almıştır. Üniversite hayatı için Amerika’yı tercih ederek, orada sosyoloji ve tiyatro okumaya karar verdi.

Birçok yabancı filmde de rol almışlığı bulunan Canan Ergüder hakkında bilinmesi gerekenler;

  • 2007 yılında “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü alan Canan, Nancy adlı karaktere hayat vermesi nedeniyle bu ödüle layık görülmüştür.
  • Kendisi henüz New York’ta ikamet etmekteyken ablası, Canan’ın resmini Ömer Faruk Sorak’a vermiştir. Ardından Canan apar topar “Bıçak Sırtı” adlı diziye çağırılmış ve oyunculuk kariyerinde Türkiye’de ilk defa iş yapma fırsatı bulmuştur.
  • Amerika’da bulunduğu dönemde bir evlilik yapan Canan Ergüder, Türkiye’ye dönüşünden kısa bir süre sonra, Amerika’da bulunan eşinden ayrılmıştır.
  • 2010 yılında ise “Behzat Ç.” dizisinde rol alarak, tüm Türkiye’nin beğenisini kazanmayı başarmış olan, Savcı Esra karakterine hayat vermiştir.
  • 2014 “Güllerin Savaşı” dizisi, 2015 “Dar Elbise” filmi gibi rollerde kendine yer bulmuştur.
  • 2020 yılına gelindiğinde ise Menajerimi Ara dizisi içerisinde kendine sevilen bir rol bulmuş ve o role hayat vermektedir.
  • Dizinin diğer sevilen oyuncusu Kıraç karakteri ile ilgili bilgi almak için linke tıklamanız yeterli: https://dizioyunculari.org/menajerimi-ara-dizisi-kirac-kimdir/