Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Deniz Işın Kimdir? Masumiyet Dizisi İrem Kimdir?

0

Fox TV’de yayınlanan Masumiyet dizisi, izleyiciler tarafından çok seviliyor. İzleyiciler, İrem karakterini canlandıran Deniz Işın kimdir şeklinde arama yapıyor. Bu yazıda Masumiyet dizisi İrem kimdir, Deniz Işın kimdir, Deniz Işın oynadığı diziler gibi tüm bilgileri verdik.

Masumiyet Dizisi İrem Kimdir?

Masumiyet dizisi İrem karakterini Deniz Işın canlandırmaktadır. Deniz Işın, 28 Mayıs 1992 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 28 yaşındaki oyuncu daha sonra aynı üniversitede Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Üç yıl oyunculuk eğitimini almıştır. Sosyal medya fenomeni olan Deniz Işın’ın Instagram’da 665 bin takipçisi vardır. Başarılı oyuncunun takipçi sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Netflix’te yayınlanan Atiye dizisinde Beren Saat ile aynı sette rol almıştır. Daha sonra İyi Günde Kötü Günde, Sefirin Kızı ve Masumiyet dizilerinde rol alan Deniz Işın, pek çok reklam filminde de oyunculuk yapmıştır.

Deniz Işın Kimdir? Masumiyet Dizisi İrem Kimdir?

Deniz Işın Kimdir?

Deniz Işın, 28 Mayıs 1992 tarihinde tarihinde İzmir’de doğmuştur. Çocukluğu İzmir’de geçen 28 yaşındaki oyuncu, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamış ve Ege Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını yapmıştır. Deniz Işın, boyu 1.69 cm, ağırlığı ise 54 kilogramdır.

İzmir ve İstanbul’da oyunculuk eğitimi almıştır. 2017 ve 2018 yıllarında Lysistrata ve You Can’t Take It With You adlı tiyatro oyunlarında rol almıştır.

Deniz Işın’ın Instagram’daki takipçi sayısı 665 bindir. Her geçen gün takipçisi artan Deniz Işın’ın Instagram hesabı @deniz.isin kullanıcı adıyladır.

Deniz Işın, ilk oyunculuk deneyimini Her Yerde Sen dizisiyle yaşamıştır. 2019 yılında rol aldığı bu yapımda Merve Mutlu karakterini canlandırmıştır. Daha sonra aynı yıl Netflix’te yayınlanan Atiye dizisinde bulunmuştur.

2020 yılında İyi Günde Kötü Günde dizisinde Seda karakterini canlandırmıştır. Star TV’nin sevilen dizilerinden biri olan Sefirin Kızı dizisinde Sahra Yalçın karakterini canlandıran Deniz Işın, son olarak Fox TV’de Masumiyet dizisi İrem karakterini canlandırıyor. Bu dizide Hülya Avşar ve Deniz Çakır ile aynı seti paylaşıyor.

Deniz Işın Oynadığı Diziler

  • Her Yerde Sen (2019) – TV Dizisi (Merve Mutlu)
  • Atiye (2019) – TV Dizisi (Woman)
  • İyi Günde Kötü Günde (2020) – TV Dizisi (Seda)
  • Sefirin Kızı (2020) – TV Dizisi (Sahra Yalçın)
  • Masumiyet (2021) – TV Dizisi (İrem)