Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Serkay Tütüncü Kimdir? Masumiyet Dizisi İlker Kimdir?

0

Kısa bir süre sonra Fox TV ekranlarında yayına başlayacak olan Masumiyet dizisi İlker karakteri merak ediliyor. Peki, Masumiyet dizisi İlker karakterinin gerçek adı nedir, biyografisi nedir? Serkay Tütüncü kimdir, hangi dizilerde oynamıştır? Serkay Tütüncü hakkında bilmek istediğiniz her şey yazımızda.

Serkay Tütüncü Kimdir? Masumiyet Dizisi İlker Kimdir?

Masumiyet Dizisi İlker Kimdir?

Masumiyet dizisi İlker gerçek adı Serkay Tütüncü’dür. Serkay Tütüncü, 7 Şubat 1991 tarihinde İzmir’in Tire ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ege Üniversitesi’nde lisans eğitimi alan Serkay Tütüncü, daha önce pek çok futbol takımında forma giymiştir: Alaçatıspor, İzmir Emniyetspor, Balçovaspor ve İzmirspor. 2016 yılında Survivor adlı reality show yarışmasına katılan Tütüncü, burada Gönüllüler takımına dahil olmuştur. Finale kadar yükselen Serkay Tütüncü, rakibi Çağan Atakan Arslan’a karşı kaybetmiştir ve ikinci olmuştur. Survivor’dan sonra dizi teklifleri alan yakışıklı oyuncu; İnsanlık Suçu dizisi ile ilk rolünü oynamıştır. Daha sonra Afili Aşk, Bay Yanlış gibi dizilerde de rol almıştır. Son olarak Hülya Avşar, Deniz Çakır ve Tolga Güleç ile birlikte Masumiyet dizisinde oynamaktadır.

Serkay Tütüncü Kimdir?

Serkay Tütüncü, 7 Şubat 1991 yılında İzmir’de doğmuştur. Üniversiteyi Ege Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Serkay Tütüncü, bir dönem hem amatör hem de profesyonel olarak futbol oynamıştır. İzmir’in yerel takımları olan Alaçatıspor, İzmir Emniyetspor, Balçovaspor ve İzmirspor’da futbol oynamıştır.

2016 yılında TV8’de yayınlanan Survivor programına katılmış ve Gönüllüler takımında mücadele etmiştir. Gösterdiği başarılı performansı ile finale yükselmiştir. Finalde rakibi Çağan Atakan Arslan’a kaybederek ikinci olmuştur. Survivor’ın ardından Serkay Tütüncü’ye oyunculuk teklifleri yapılmıştır ve dizi sektöründeki kariyeri başlamıştır.

İlk olarak 2018 yılında İnsanlık Suçu dizisinde Gökhan Gökdemir karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 2019 yılında Afili Aşk dizisinde oynadığı Volkan Çekerek rolü ile birlikte oyunculuğu ile ünlenmiştir. Bay Yanlış dizisinde de Ozan Dinçer karakterini oynayan Serkay Tütüncü, son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Masumiyet dizisi Serkay karakterini canlandırmaktadır.

Serkay Tütüncü Oynadığı Diziler

  • Survivor (2016) – TV Programı
  • Para Bende (2016) – TV Programı
  • İnsanlık Suçu (2018) – TV Dizisi – Gökhan Gökdemir
  • Afili Aşk (2019) – TV Dizisi – Volkan Çekerek
  • Bay Yanlış (2020) – TV Dizisi – Ozan Dinçer
  • Masumiyet (2021) – TV Dizisi – İlker