Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

İlayda Alişan Kimdir? Masumiyet Dizisi Ela Kimdir?

0

Fox TV ekranlarında yayınlanan Masumiyet dizisi, izleyiciler tarafından büyük bir ilgi görüyor. İzleyiciler, Masumiyet dizisi Ela kimdir, gerçek adı nedir şeklinde arama yapıyor. Peki, Masumiyet dizisi Ela kimdir? İlayda Alişan kimdir? Bilmek istediğiniz her şey yazımızda.

İlayda Alişan Kimdir? Masumiyet Dizisi Ela Kimdir?

Masumiyet Dizisi Ela Kimdir?

Masumiyet dizisi Ela karakterini İlayda Alişan canlandırmaktadır. İlayda Alişan, 1 Ocak 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şu anda Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümünde eğitim görmeye devam etmektedir. 25 yaşındaki oyuncu ilk olarak Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Benim Adım Gültepe, Rüya, Bana Sevmeyi Anlat, Şampiyon, Terapist gibi dizilerde de rol almıştır. İlayda Alişan’ın en çok tanındığı dizisi Çukur olmuştur. Burada Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu ve Öner Erkan gibi isimlerle aynı sette görev almıştır. Genç oyuncu son olarak Masumiyet dizisi Ela karakterini canlandırmaktadır.

İlayda Alişan Kimdir?

layda Alişan, 1 Ocak 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı bölümünde okumaktadır. Genç oyuncu hâlâ bu bölümde eğitim almaya devam etmektedir.

Oyunculuk kariyerine reklam filmlerinde oynadığı ufak roller ile başlayan İlayda Alişan’ın ilk dizisi 2011 yılında yayınlanan Bir Çocuk Sevdim olmuştur. Bu dizide canlandırdığı Merve karakteri ile yeteneğini göstermiştir.

25 yaşındaki genç oyuncu; Benim Adım Gültepe dizisinde Nurten, Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül Eren, Rüya dizisinde Rüya, Çukur dizisinde Akşin Koçovalı, Hakan Muhafız dizisinde Aylin, Şampiyon dizisinde Neslihan Günaltay, Terapist dizisinde Özlem karakterini canlandırmıştır. Hakan Muhafız dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte oynamıştır.

Son olarak Masumiyet dizisi Ela karakterini canlandırmıştır. Masumiyet dizisinde Hülya Avşar, Deniz Çakır gibi isimler ile aynı sette görev alan başarılı oyuncu, kariyerine devam etmektedir.

İlayda Alişan Oynadığı Diziler

  • Bir Çocuk Sevdim (2011) – TV Dizisi (Merve)
  • Benim Adım Gültepe (2014) – TV Dizisi (Nurten)
  • Bana Sevmeyi Anlat (2016) – TV Dizisi (Eylül Eren)
  • Niyazi Bey (2017) – Sinema filmi
  • Rüya (2017) – TV Dizisi (Rüya)
  • Çukur (2017) – TV Dizisi (Akşin Koçovalı)
  • Hakan: Muhafız (2020) – TV Dizisi (Aylin)
  • Şampiyon (2019) – TV Dizisi (Neslihan Günaltay)
  • Terapist (2021) – TV Dizisi (Özlem)
  • Masumiyet (2021) – TV Dizisi (Ela)