Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

KUZEY YILDIZI KUZEY KİMDİR?

0

Kuzey Yıldızı Dizisinde Kuzey Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Kuzey kim?

Kuzey Yıldızı Kuzey Kimdir?

Şimdilerde Show TV’ de yayınlanan ve severek izlenen Kuzey Yıldızı adlı dizinin izleyicileri Kuzey Yıldızı Kuzey Kimdir? sorusunu merak ediyor. Dizide yıllar sonra kızları ile köyüne geri dönen, Yıldız karakteri ile yarım kalan aşkları yeniden alevlenen Kuzey Mollaoğlu karakteri İsmail Demirci tarafından canlandırılıyor.

Peki İsmail Demirci kaç yaşında? Kuzey Yıldızı’nın Kuzey‘i olan İsmail Demirci, 13 Kasım 1984 tarihinde Ankara’da doğdu. Şuan da 36 yaşında olan başarılı oyuncu, ilk olarak Bilgisayar Programcılığı üzerine eğitim aldı. Üniversite eğiti sırasında yeteneğinin bölümü ile ilgili değil tiyatro alanında olduğunu fark eden Demirci, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ında tiyatro eğitimini tamamladı.

İsmail Demirci Hangi Projelerde Rol Aldı?

İlk olarak tiyatro sahnelerinde deneyim kazanan başarılı oyuncu, setlere ilk adımını 2010 yılında yayınlanan Türkan adlı dizi ile attı. Daha sonra “Mor Menekşeler”, “Anneler ve Kızları”, “Ben Onu Çok Sevdim” adlı projelerde rol alan İsmail Demirci’nin yıldızı esas olarak “Kurtlar Vadisi” dizisinde canlandırdığı Erkan karakteri ile parladı. Rol aldığı “Reaksiyon” adlı dizi ile de kariyerinde başarılı bir dönüm noktası yakaladı.

2015 yılı yapımı olan “Serçe” dizisinde Ramazan karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu Türkiye’nin tanınan başrol oyuncuları arasına adını yazdırdı. Kariyerine ara vermeden devam eden oyuncu, “Fabrika Kızı”, “Babamın Günahları”, “Muhteşem Yüzyıl Kösem” ve “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” dizilerinde rol alarak izleyici karşısına çıktı. Son olarak 2018 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz gibi başarılı oyuncuların patlaştığı “Çarpışma” adlı dizide Galip karakterine hayat vermiştir.

Sinema hayatına 2014 yılında “Tut Sözünü” adlı filmle başladı. 2016 yılında “Babaların Babası” ve 2017 de “Posta Kutusu” filmlerinde rol alarak sinema kariyerine devam etti. Başarılı oyuncuya Krajina Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü verildi.

İsmail Demirci şimdilerde Show TV’nin severek izlenen dizisi Kuzey Yıldızı dizisinde Kuzey Mollaoğlu karakterine hayat veriyor.

İsmail Demirci Evli Mi?

Kuzey Mollaoğlu karakterine hayat veren İsmail Demirci evlidir. Kuzey Yıldızı Kuzey‘in eşi kendisi gibi tanınan ve başarılı bir oyuncu olan güzel oyuncu Hande Soral’dır. Oyuncu çift, 14 Ekim 2017 tarihinde dünya evine girdi. İnstagram’ da sık sık birlikte fotoğraflar paylaşan ünlü çift, her röportajda birbirlerine olan aşklarını dile getiriyor. Kuzey Mollaoğlu karakteri ile zaman zaman dizide aşktan yana yüzü gülmeyen oyuncu, kameraların ardında herkesi kıskandıracak mutlu bir evlilik sürdürüyor.