Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Kuruluş Osman Dizisi Osman Gazi Kimdir?

0

Kuruluş Osman Dizisinde Osman Gazi Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Osman Gazi kim?

Kuruluş Osman Dizisi Osman Gazi Kimdir?

Kuruluş dizisi, Osmanlı’nın kuruluş dönemlerini anlatan bir dizidir. Dizinin en sevilen oyuncularından birisi olan Özçivit, dizide Osman karakterine hayat vermektedir. Peki, Osman Gazi kimdir? Osman Gazi, Osmanlı Devleti’nin kurucusudur.

1200’lü yılların ortasında Söğüt’te dünyaya gelmiştir. Genel olarak tüm hayatı destanlar ve de hikayeler ile tasvir edilmektedir. Çünkü o dönemlere ait çok net yazılı kaynaklar bulunmadığı için, tarihçiler de varsayımları ve olayları birleştirmeleri üzerine ellerinden geldiği kadar onu tasvir etmektedirler. Kuruluş Osman dizisinde de, Osman Gazi’nin hayat öyküsü anlatılmaktadır.

Geride 600 yıl yaşayacak ve de neredeyse 400 yıl dünyaya hükmedecek bir imparatorluk bırakan bu yüce şahsiyetin karakteristik özellikleri arasında, hiç şüphesiz ki liderlik vasfı yer almaktadır.

Kuruluş Osman Dizisi Burak Özçivit Kimdir?

Burak, Türkiye’nin en yakışıklı ve en başarılı erkek oyuncularından bir tanesi olarak bilinmektedir. Kuruluş Osman Burak Özçivit stilini oldukça değiştirmiştir. 24 Aralık 2020’de doğum gününü kutlayacak olan sanatçı, 1984 İstanbul doğumludur. Kariyerinde yer aldığı işler ile daima ses getirmiş ve ülkenin en yakışıklı ve en karizmatik ilk 2 kişisinden biri olarak gösterilmiştir. İkincisi de malumunuz Kıvanç Tatlıtuğ’dur.

Burak Özçivit 2005’te kazandığı “Best Model of Turkey” yarışmasının ardından, dünya çapında düzenlenen “Best Model of The World” yarışmasına katılmıştır. Dünyanın en yakışıklı 2. modeli unvanını da bu yarışmada almıştır.

Burak’ın oyunculuk kariyerine başlaması, Eksi 18 dizisinde hayat verdiği komiser Murat karakteriyle olmuştur. Aynı yıl içerisinde Musallat adlı sinema filminde de rol alan Özçivit, oyunculuğa oldukça hızlı bir geçiş yapmıştır.

Dönem dizilerinde daha önce de rol almıştır. Muhteşem Yüzyıl adlı dizi de 2011 ile 2013 yılları arasında “Malkoçoğlu” karakterine can veren Burak Özçivit oldukça beğenilen bir performansa imza atmıştır.

2013 yılında Çalıkuşu, 2015 yılında ise Kara Sevda adlı dizilerde rol almaya başlamıştır. Kara Sevda dizisiyle aynı yıl olan 2015 yılında, Fahriye Evcen ile evlenmiştir.

2019 yılına gelindiğinde ise Kuruluş Osman dizisinde rol almaya başlamış ve de oldukça beğenilen performanslara imza atmış ve halen atmaktadır.