Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Kırmızı Oda Piraye Kimdir?

0

Kırmızı Oda Piraye Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Piraye kim?

Kırmızı Oda Piraye Kimdir?

Eşinden yeni boşanmış olan bir psikolog, ailevi sorunlarını hastalarına yansıtmadan ve olayları kişiselleştirmeden tedavi verebilir mi? Kırmızı Oda Piraye karakteri sayesinde bu sorunun net cevabının olmadığını anlayabiliyoruz.

Piraye karakteri sayesinde psikolog veya psikiyatristlerin de duygularına yenik düştüğü anlar olduğunu görmekteyiz. Karakter dizinin başlarında eşinden henüz yeni boşanmış ve tam olarak toparlama aşamasındayken bir yandan da profesyonel psikolojik destek veren bir doktor.

Kırmızı Oda doktor Piraye karakteri kimi zaman alıngan, kimi zaman sevecen, kimi zaman erkeklere karşı önyargılı. Tüm bunların ardında ise, çok ama çok iyi bir psikolojik destek sağlayan doktor yatmakta. Psikologların ilginç seanslarını ve hastalara nasıl yaklaştıklarını dikkatli bir biçimde seyredebilmek için, Kırmızı Oda dizisini sizlere tavsiye ediyoruz.

Piraye Karakterine Hayat Veren Tülin Özen Kimdir?

Aralık 1979’da doğan sanatçımız, güzelliği ve gerçekçi oyunculuğu sayesinde hepimizi büyülemekte. Tülin Özen İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Sonrasında ise İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünü kazanmış ve orada okumaya başlamıştır.

Mühendisliğin 3.sınıfında bölümün ona göre olmadığını anlamış olacak ki Yeditepe Üniversitesi konservatuar sınavlarına hazırlanmış ve sınavlara girmiştir. Sınavdan olumlu sonuç alan oyuncu ardından film ve dizilerde rol almaya başlanmıştır. Kırmızı Oda Tülin için oldukça güzel bir proje olmakta ve sanatçının oyunculuğunun kalitesini belli etmektedir.

Tülin’in rol aldığı bazı yapımlar ise;

  • Tülin ilk olarak 2002 yılında bir televizyon dizisi olan “ En Son Babalar Duyar “ dizisi ile hayatımıza girdi.
  • Aynalar dizisinde ise 2004 yılında rol aldı. Aynı yıl çektiği sinema filmi “Aynalar” sayesinde, “En iyi kadın oyuncu” ödülüne layık görüldü.
  • Cem Yılmaz’ın “Pek Yakında” sinema filmi ile oyunculuğunun ne kadar üst düzeylere geldiğini, hepimize gösterdiğinde ise 2014 yılındaydık
  • Kırmızı Oda başrolleri arasında yer alan Tülin, 2017 yılında rol aldığı “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde oynadığı “Arzu” karakteri ile de büyük beğeni topladı.
  • 2020 yılında tüm Türkiye’de çok konuşulacak bir dizide rol almaya başladı. Kırmızı Oda belki de son yılların en kaliteli televizyon dizileri arasında yer almaktadır. Şüphesiz Kırmızı Oda dizisinin bu kadar başarılı olmasının sebeplerinden birisi de Tülin Özen.