Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Kırmızı Oda Doktor Ayşe Kimdir?

0

Kırmızı Oda Ayşe Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Ayşe kim?

Reyting rekorları kıran Tv8 dizisi Kırmızı Oda’nın Ayşe’si hakkında bilgi almak için, yazımızın tamamını okumanız yeterli. Kırmızı Oda Doktor Ayşe karakteri, yeni bir psikiyatrist doktor. Yaşının henüz genç olması ve mesleki hayatta da yeni olması sebebiyle, tam olarak duygularını açıkça ifade edemeyen, biraz çekingen bir karakter.

Ayşe Ertem karakteri ile birlikte büyük beğeni toplayan, sade güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken karakterimiz, çocuk psikolojisi üzerine eğitim almış bir doktor. Doktor Deniz’e olan ilgisi de, Kırmızı Oda dizisinin yayımlandığı ilk günden itibaren, tüm izleyenlerin fark ettiği olgudur. Duygusal yapısı olmasına rağmen, Kırmızı Oda dizisinde duygularını içine en çok atan doktorların başında gelmektedir.

Ailesi hakkında bilgi vermekten çekinen Kırmızı Oda Ayşe karakterinin belli ki geçmişte aile ile ilgili bazı problemleri vardır. Kim bilir belki de uzmanlık alanı olarak, çocuk yaşlarda ki kimseler ile ilgilenmeyi bu yüzden seçmiştir. Geçmişte yaşadıklarının ağırlığını, duygularını rahat ifade edememe ve çekingenlik gibi problemler ile yansıtmaktadır.

Kırmızı Oda Meriç Aral Kimdir?

Çekici ve sempatik oyuncu 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Tahsilli bir ailesinin kızıdır. Anne ve babası hukuk fakültesi mezunudur. Kendisini de ailesinin izinden giderek, hukuk fakültesi okumuştur. Fakat Meriç Aral hukuk alanında mezun olduktan sonra, oyunculuğa olan ilgisinden dolayı, kariyer değişikliğine gitmiştir.

Kırmızı Oda Meriç için oldukça başarılı işleri arasında yer almaktadır. Kırmızı Oda Meriç Aral canlandırdığı karakteri Ayşe sayesinde büyük ilgi ve beğeni toplamayı başarmıştır.

Aral’ın oynadığı bazı yapımların isimleri;

  • 2012 yılında Diyar karakteri ile hayatımıza girdi.
  • 2013 yılında tıpkı Kırmızı Oda gibi büyük ses getiren, Medcezir dizisinde Hale karakterine hayat verdi.
  • Unutursam Fısılda ve Cingöz Recai gibi başarılı yapımlarda da rol aldı. Filmlerde oldukça başarılı oyunculuklar sergilemiştir.
  • Söz dizisinde, Eylem karakterini canlandırarak, yeniden seyircilerin beğenisini kazanmayı başardı.
  • 2015 yılında vizyona giren, Hesapta Aşk filminde, Ezgi karakterine hayat vermiştir.
  • 2020 yılına geldiğimizde ise Kırmızı Oda Doktor Ayşe karakteri ile bizler ile tekrar buluştu.