Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Kefaret Dizisi Zeynep Kimdir?

0

Kefaret Dizisi Zeynep Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Zeynep kim?

Kefaret Dizisi Zeynep Kimdir?

FOX Tv ekranlarının beğeniyle izlenen dizisi Kefaret; her pazar akşam 20:00’da izleyicisi ile buluşuyor. Başrollerden biri Nurgül Yeşilçay; canlandırdığı Zeynep karakteri ile dikkatleri üzerine çekemeye deva ediyor. Bu kadar sevilen edilen, usta oyunculuğu ile dikkatleri çeken Zeynep kimdir?

Zeynep Kimdir?

Bir kasaba lisesinde öğretmenlik yapan ve doktor eşi Ahmet ve iki küçük çocuğuyla mutlu bir hayat süren Zeynep’in hayali hayatı, kızının ortadan kaybolmasıyla cehenneme dönecek.  Bir sonuca varamayan kızı Zeynep’i bulmak için her yolu denese de sonunda çılgınca bir hamle girişiminde bulunur ve hiç beklemediği bir gerçekle karşı karşıya kalır. Dizide Nurgül Yeşilçay, özel bir ortaokulda müzik dersi veren ve 2 çocuk annesi Zeynep karakterini canlandırıyor. Mert Fırat, Kaptan Sinan karakteri ile seyirci ile buluşuyor. Kefaret, Mesude Erarslan’ın yönettiği ve Mahinur Ergün’ün yazdığı 25 Filmlik bir Türk televizyon dizisidir.  Dizi, 5 yıl sonra kızını kaybeden ve tesadüfen bulan bir annenin olaylarını anlatıyor. Hayatının mükemmel olduğunu düşündüğünde her şeyin altüst olması, çok güzel görünen aile hayatı aslında çok derin duygularla anlatılıyor. Dizinin sosyal medya hesapları aktif olarak kullanılmaktadır. Fragmanlar, fotoğraflar ve bilgiler tüm hesaplardan paylaşılır. Yayın gününde dizinin önemli sahneleri yayınlanır. Kefaret drama temelli bir yapımdır. Ağır bir konusu var. Dizi, müzik öğretmeni Zeynep’in mükemmel olduğunu düşündüğü hayatının kızının kaçırılmasıyla ilgili ve cehenneme dönüyor. Yıllarca kendini kızını aramaya adayan Zeynep, inatla kaybettiklerini geri kazanmaya çalışıyor. 

Kefaret’in Hangi Roman Uyarlaması?

Yönetmenliğini Mesude Erarslan’ın yaptığı dizinin senaryosu Mahinur Ergün’e aittir. Ancak dizi, Zulfu Livaneli’nin Book of Constantine Hotel’deki bir hikâyeye dayanıyor. Özellikle kitabı okuyanlar, dizinin nasıl bir senaryoya sahip olacağını ve seyir zevki nasıl olacağını merak ediyor.

Nurgül Yeşilçay Kimdir?

Nurgül Yeşilçay; 2004 yılında Eğreti Gelin’deki Kostak Emine rolüyle Altın Koza Ödülü ve 2008 yılında Vicdan’daki Aydanur rolüyle Altın Portakal ödüllü vardır. 2001’de Sellale’de gösterime girmeden önce, Hamlet ve A Streetcar Named Desire’ın yapımlarında sahne aldı. Afyonkarahisar’da doğdu ve Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda okudu. Cem Özer ile evlenerek Osman adında bir oğulları oldu. A Streetcar’ın Desire uyarlamasında sahne aldı. Marlon Brando, bu başlığın 1951 film uyarlamasında rol aldı. Nurgül Yeşilçay yalnızlığından keyif alıyor ve yalnız çalışmayı tercih ediyor. Başkalarının düşüncelerine müdahale etmeden fikirlerini düşünmek için zamana ihtiyacı var. O yalnız bir kurt ve kendi fikir ve yöntemleriyle yaşayan bir insan. Sonuç olarak Nurgül’ün özellikle evlilik olmak üzere yakın ilişkiler kurması ve sürdürmesi zordur. Yeşilçay’ın boşluğuna ve mahremiyetine ihtiyacı vardır, bu da ihlal edildiğinde büyük hayal kırıklığına ve tahrişine neden olabilir. Hayatı dengelendiğinde ise Nurgül Yeşilçay hem çekici hem de çekici.