Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Halit Özgür Sarı Kimdir? Kardeşlerim Dizisi Kadir Kimdir?

0

Kardeşlerim dizisi ATV ekranlarında yayınlanmaya başladı. Yayınlandığı ilk günden itibaren izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan dizinin başrol oyuncularından Halit Özgür Sarı kimdir, hangi dizilerde oynadı, biyografisi nedir gibi oyuncu hakkında aramalar yapıldı. Biz de sizler için Kardeşlerim dizisi Kadir kimdir, hakkında bilmek istediğiniz her şeyi derledik.

Halit Özgür Sarı Kimdir? Kardeşlerim Dizisi Kadir Kimdir?

Kardeşlerim Dizisi Kadir Kimdir?

Kardeşlerim dizisi Kadir karakterini canlandıran oyuncunun gerçek ismi Halit Özgür Sarı’dır. Halit Özgür Sarı, 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Craft Atölye’de oyunculuk eğitimi alan Halit Özgür Sarı, temel ve ileri oyunculuk eğitimini de aynı yerde tamamlamıştır. İlk oyunculuk tecrübesini TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul ile yaşamıştır. Bu dizide Süleyman rolünü canlandıran genç oyuncu, daha sonra Hakan Muhafız, Şampiyon ve Kırmızı Oda gibi dizilerde rol almıştır. Genç oyuncu son olarak Kardeşlerim dizisi Kadir Eren karakterine hayat vermektedir.

Halit Özgür Sarı Kimdir?

Halit Özgür Sarı, 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. 28 yaşındaki oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

Craft Atölye’de temel ve ileri seviye oyunculuk eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimini Diriliş Ertuğrul dizisinde yaşamıştır. Bu dizide Süleyman karakterine hayat vermiştir.

Şampiyon adlı dizide Kerem karakterini, Hakan Muhafız dizisinde Arif karakterini, Kırmızı Oda dizisinde ise Klinik Müdürü Murat karakterini canlandırmıştır.

Oynadığı roller ile birlikte başarılı bir oyuncu olduğunu herkese gösteren Halit Özgür Sarı, son olarak ATV ekranlarında kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan Kardeşlerim dizisi ile oyunculuk hayatına devam etmektedir.

Kardeşlerim dizisi Kadir Eren karakterine hayat veren Halit Özgür Sarı’nın Instagram’da 49 bin 200 takipçisi vardır. Her geçen takipçi sayısı artmaya devam eden Sarı, şu anda 34 tane fotoğraf paylaşmıştır. Oyuncunun Instagram hesabına baktığımızda hayvanlara olan sevgisi bariz bir şekilde görünüyor. Ayrıca Halit Özgür Sarı’nın Cola adında bir de kedisi bulunuyor.

Halit Özgür Sarı Oynadığı Diziler

  • Diriliş Ertuğrul (2018) – TV Dizisi – Süleyman
  • Hakan Muhafız (2020) – TV Dizisi – Arif
  • Şampiyon (2020) – TV Dizisi – Kerem
  • Kırmızı Oda (2020) – TV Dizisi – Klinik Müdürü Murat
  • Yaz 96 (2020)
  • Kardeşlerim (2021) – TV Dizisi – Kadir Eren