Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Tuvana Türkay Kimdir? Kağıt Ev Dizisi Azra Kimdir?

0

Kağıt Ev dizisi Azra karakterine Tuvana Türkay hayat vermektedir. Karakterin tam adı Azra İnce’dir. Azra henüz 30 yaşında bekar bir kadındır. Asıl mesleği psikologluktur ancak mesleğinin kendisine kattığı deneyimleri bir televizyon programında kullanmayı tercih eder. Çeşitli suç konularının ele alındığı bir programda sunuculuk yapmaktadır. Aynı zamanda program içerisinde ele alınan suçların da araştırma görevini üstlenmektedir. Azra çok dayanıklı bir kadındır ve baskındır. İstediğini elde eder ve kendisine güveni fazladır. Sıradanlığı sevmez ve farklı ruh halleri içerisinde olmayı tercih eder. Kafasına koyduğu her şeyi gerçekleştiren bir kadın ve keskin mizacı ile herkes tarafından sevilmesi oldukça zordur. Dışarıdan bakıldığında güçlü duran Azra, aslında sevilmeyi bekleyen bir kadın olarak yer alır. Karmaşık bir ruh haline sahip olması davranışlarına da yansır.

Tuvana Türkay Kimdir?

Son zamanların en çok konuşulan dizisi Kağıt Ev’in yıldızlarından birisi olan Tuvana Türkay, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailesi aslında Bulgaristan göçmenidir. Eğitim hayatına İstanbul Güneş Koleji’ni bitirdikten sonra Beykent Üniversitesi’ni kazanarak devam etmiştir. Üniversitede Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü bitirmiştir. İlk olarak 2009 yılında Ayrılık dizisi ile ekranlara gelmiştir. Kevok karakterine can vermiş ve dikkat çeken bir oyuncu haline gelmiştir. 2011 yılında ise Yer Gök Aşk isimli dizide yer almış, Bade Palalı rolünü oynamıştır.

Tuvana Türkay 2014 yılında Kara Para Aşk isimli dizide oynamıştır. Dizide Bahar Çınar olarak yer almıştır. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra, sesinin güzelliği ile de dikkat çeken bir isim haline gelmiştir. 2015 yılında söz ve müziği kendisine ait olan bir şarkı okumuştur. Bu şarkısı Enbe Orkestrası’nın bir albümünde yer almıştır. Ara Ne Olursun isimli şarkı, profesyonel olarak seslendirdiği ilk şarkıdır. Ardından Mustafa Ceceli aranjörlük yapmıştır. Levent Yüksel’in Tuana şarkısını seslendirmiştir. 2020 yılında Ağır Romantik filminde Onur Tuna ile başrolleri paylaşmıştır. Kısa bir süre Yasak Elma isimli dizide yer almıştır. Burada Şevval Sam, Eda Ece ve Talat Bulut gibi ünlü isimlerle çalışmıştır.