Whiplash Nasıl Bir Film?(Mükemmel cevap)

Whiplash filmi ne demek?

Whiplash, genç bir müzisyenin öykünü anlatıyor. Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. Üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı’na girer. Henüz 19 yaşındadır ama dersler harici var gücüyle antrenman yapar.

Whiplash kac dakika?

Film, Miles Teller’ın canlandırdığı zulüm görmüş davulcu Andrew’un, Fletcher’ın caz konserinde rezil olmasının hemen ardından attığı müthiş davul solosuyla bitiyor. Andrew bu sonla beraber, Fletcher’ın yıllardır sıra dışı yöntemlerle aradığı müzik dehasının kendisi olduğunu kanıtlıyor hem hocasına, hem de izleyenlere.

Whiplash türü ne?

Filmin uluslararası dağıtım hakkının sahibi Sony Pictures Worldwide’dır. Film 87. Akademi Ödülleri ‘nde En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu(Simmons için), En iyi Film Kurgusu ve En İyi Ses Miksajı olmak üzere üç ödül almıştır.

Whiplash kaç saat?

3 dalda Oscar kazanan 2014 yapımı Whiplash filmi hakkında az bilinen yapım notları. – çekimler toplamda 19 gün sürmüştür. – filmdeki baterilerde görünen zillerin hepsi ‘bosphorus’ markadır. yalnızca son sahnedeki bateriye monte ziller ‘istanbul agop’ markadır.

Whiplash kaç yaş?

13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.

Whiplash IMDb kaç?

IMDb: 8,5.

Whiplash kimin bestesi?

Justin Gabriel Hurwitz (doğum 22 Ocak 1985) Amerikalı film müziği bestecesi ve televizyon programı yazarı. 2016 yapımı La La Land filminin müzikleriyle tanındı. Bunun dışında Damien Chazelle’nin diğer üç filmi First Man, Whiplash ve Guy and Madeline on a Park Bench’in de müziklerini hazırlamıştır.

You might be interested:  Blu Tv Den Nasıl Film Indirilir?(En iyi çözüm)

Good Will Hunting konusu nedir?

Can Dostum Film Konusu Will, bir üniversitede hademelik yapan süper zeki bir gençtir. Will, bir türlü sokak kavgalarından kendini alıkoyamaz ve başı derde girer. Hapise düşmek üzere olan Will ‘i bu durumdan kurtarabilecek tek kişi onun yeteneklerini farkeden, okulun profesörlerinden Sean McGuire’dır.

Akıl Defteri filmi ne anlatıyor?

Akıl Defteri, kısa süreli hafıza kaybı olan bir adamın karısını öldürenleri bulma çabasını konu ediyor. Leonard Shelby, ucuz otel odalarında konaklayan ve sadece nakit para kullanan biridir. Ne yazık ki Leonard’ın bu yolda ciddi bir engeli vardır, yaşadığı, çok ender rastlanan ve tedavi edilemeyen bir tür hafıza kaybı.

Tanrı Kent filmi nerede çekildi?

Brezilya’nın Rio de Janeiro kenti dışında hükûmet eliyle kurulmuş gecekondu mahallelerinden birinin adı da Tanrı Kent anlamına gelen “Cidade de Deus”tur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *