Uyursan Ölürsün Hangi Film?(Soru)

Bu olay, akıllara henüz vizyona girmeyen ancak fragmanı internet sitelerinde binlerce kişi tarafından izlenen Nefes filminin içtima sahnesini getiriyor. Filmdeki yüzbaşı tıpkı Elazığ’daki tim komutanı gibi “Uyursan Ölürsün” mesajını birliğine bakın nasıl anlatıyor

Sen uyursan herkes ölür Hangi film?

Kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaşan ‘Nefes’ filminde, ‘ Sen uyursan herkes ölür ‘ repliğinin sahibi Yüzbaşı Mete’yi canlandıran oyuncu Mete Horozoğlu: Bu topraklara ve birlikte yaşadığım insanlara karşı bir görevim vardı.

Sen uyursan herkes ölür ne demek?

(bkz: sen uyursan halkım, herkes ölür.) o ortamda bulunup o psikolojiyi yaşamayan insanların anlayamayacağı bir durum karşısında söylenebilecek en doğru öğüttür.o an insan canını garanti altına almasada teminatı olan en büyük gerçek nöbette olan arkadaşınızdır.eğer o uyursa ölüm kaçınılmaz olur.

Karabal nereye bağlı?

Aşağı Karabal Doğu Anadolu bölgesinde yer almakta olup, Ağrı iline bağlıdır. Aşağı Karabal bağlı olduğu Ağrı iline 11 kilometre mesafe uzaklıktadır. Aşağı Karabal haritası konumu 39.6205 enlem ve 43.0725 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

Nefes filmi nerede çekildi?

Nefes: Vatan Sağolsun, 2008-2009 yıllarında Antalya’nın Tahtalı Dağı’nda çekilen, yönetmenliğini Levent Semerci’nin yaptığı Türk filmidir. Çoğu ünlü olmayan oyunculardan kurulan bir kadroya sahip olan Nefes: Vatan Sağolsun, 16 Ekim 2009 günü gösterime girmiştir.

45 saniyeliğine kahraman olursunuz Hangi film?

1. 45 Saniyeliğine Kahraman Olursunuz! Nefes: Vatan Sağolsun Filminden Yürek Dağlayan 14 Unutulmaz Replik Herkesin konuştuğu Nefes: Vatan Sağolsun Filminden Yürek Dağlayan 14 Unutulmaz Replik haberi Onedio’da. Ayrıntılar için hemen tıkla!

You might be interested:  Fantastik Canavarlar 2. Film Ne Zaman?

Nefes filmi gerçek mi?

Bölgede yaşanan savaşı askerler cephesinden anlatan Nefes ‘in yönetmeni Levent Semerci de abisine sormuş: “Bunu neden yazdın?” Yavuz Semerci şöyle anlatıyor: “Bu bir gerçek ve ben bunu yaşamış insanların bir parçasıyım. Sorduğumuz sorulardı bunlar: Bir amcam var ve amcam Alevi ama biz Sünniyiz.

Vatan sağ olsun ne demek?

Vatan uğruna şehit olan mehmetçiklerimizin arkasında bıraktıkları Türkiye’nin, kendisini teselli etmesi için kullandığı ‘ kıymetli bir söz..’

Nefes Karabal neresi?

Bu film, güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve 2365 metre yükseklikteki Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikâyesi aktarmaktadır.

Nefes filmi kaç yılını anlatıyor?

Bu film benim açımdan, 90’lı yılları yansıtıyor.

Nefes neyi anlatıyor?

Konu: “ Nefes ” bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir timin hikâyesidir. 2365 metre yükseklikteki “Karabal” tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bu 40 askerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelelerini anlatıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *