Theraflu Forte Film Tablet Ne Işe Yarar?(Mükemmel cevap)

Theraflu Forte (parasetamol+fenilefrin+klorfeniramin) genellikle üst solunum yollarını etkileyen soğuk algınlığı ve grip belirtilerini tedavi etmek için kullanılır. Reçeteli bir ilaçtır ve sarı renkli tabletlerden oluşur. Üç etkin madde içerir. Ana etkin maddesi parasetamol (650 mg) ağrıyı ve ateşi dindirir.

Theraflu kimler kullanamaz?

Özel kullanım durumları: THERAFLU FORTE, karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır. THERAFLU FORTE şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Theraflu forte neden toplatıldı?

Sağlık Bakanlığı, ‘ Theraflu Forte Tablet’ isimli ilacın ‘K0984’ serisini ‘kapalı blister içerisindeki tablet üzerinde nokta şeklinde bir siyahlık’ tespit edilmesi nedeniyle toplatma kararı aldı.

Cetaflu Forte film tablet ne işe yarar?

Analjezik / dekonjestan olarak üst solunum yollarının akut enfeksiyonlarının semptomatik tedavisi için; nezle, grip,soğuk algınlığı,rinit,faranjit,sinuzit, bronĢit,larenjit.

Katarin kimler kullanamaz?

Kimler Katarin kullanmamalı? Aşağıdaki sağlık koşullarından birine sahipseniz Katarin kullanmayın: İlacın etken maddelerinden birine ya da içerdiği diğer yardımcı maddelere karşı alerji. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği.

Theraflu ilaç ne zaman içilir?

12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler:

  1. Her 6 saatte 1 tablet kullanılır. Hastanın durumuna göre, doktorun gerekli gördüğü durumlarda her 4 saatte 1 tablet kullanılabilir.
  2. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.
You might be interested:  Avmigran Film Tablet Ne Işe Yarar?(Çözünme)

Theraflu Forte tehlikeli mi?

Uzun süreli kullanımı karaciğere zarar verebilir. Alkolle birlikte alınırsa da ciddi karaciğer hasarına yol açabilir. En sık görülen yan etkisi uyku hissidir. Ayrıca sindirim sistemini etkileyen kabızlık, ishal, mide bulantısı gibi hafif yan etkiler de yaşanabilir.

Theraflu Forte reçetesiz satılır mi?

benical cold, aferin, theraflu forte ve adını saymayı unuttuğum diğerleri, artık size ulaşmak için bile doktora gitmek gerekiyormuş. elveda. içinde kontrole tabi etken maddeler içeren(pseudoefedrin vb ) soğukalgınlığı ilaçları, şuruplar vb. ilaçları reçetesiz alamazsınız.

Theraflu ne işe yarar Ekşi?

asıl adı theraflu forte olan soğuk algınlığı ilacı. parasetamol, klorfeniramin maleat, fenilefrin hidroklorür 3 etkin maddeli ağrı kesici, ateş düşürücü soğuk algınlığı belirtilerini minimuma düşürmeye yardımcı bir tablettir. 6 saatte 1 kullanıma uygundur.

Ibucold 200 mg 30 mg film tablet ne işe yarar?

İBUCOLD, 10, 24 ve 30 tabletlik blister ambalajlarda sunulan bir ilaçtır. İBUCOLD, etkin madde olarak ibuprofen ve psödoefedrin içerir. İBUCOLD ‘un etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiinflamatuvar bir ilaçtır.

Geralgine ilaç ne işe yarar?

Geralgine -K prospektüs okunulduğu takdirde anlaşılacağı üzere, ağrı kesici ilaç grubunda yer almaktadır. Bu ilacın aynı zamanda ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır ve 30 mg kafein içermektedir. 10 mg kodein ile birlikte 500 mg parasetamol içeriğine de sahiptir.

Aferin Sinüs kimler kullanamaz?

Yetişkinlerde kullanıldığı miktarda kullanılabilir. böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır. Eğer A-FERİN SİNÜS ‘ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Aferin kimler kullanamaz?

Aferin hangi durumlarda sakıncalıdır? İlacı; Etkin (parasetamol, klorfeniramin) veya yardımcı maddelerine alerjisi olanların. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği hastalarının kullanmaları sakıncalıdır.

You might be interested:  Psikolojik Film Analizi Nasıl Yapılır?(Soru)

Katarin kapsül nedir ne işe yarar?

KATARİN ®, bir ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), bir antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve balgamı eritici etkisi ile salgıları sulandıran ve böylece öksürüğü tedavi eden bir antitüssif (oksolamin sitrat) olmak üzere üç etkin madde içeren kombine bir ilaçtır.

Katarin neden uyku yapar?

üst solunum yolları enfeksiyonlarının kurtarıcısı; ağrı kesici, ateş düşürücü. içinde yüksek miktarda paracetamol olduğundan, fark ettirmeden uyku moduna sokabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *