Tegaderm Film Nasıl Kullanılır?

Tegaderm nedir ne işe yarar?

3M™ Tegaderm ™ Şeffaf Film Örtü Çerçeve Stili, steril, buhar geçirgen bir şeffaf film örtüdür. 3M™ Tegaderm ™ Şeffaf Film Örtüler, kateter bölgelerini ve yaraları kapatıp korumak, yara iyileşmesi için nemli bir ortam sağlamak ve cihazları cilde sabitlemek için kullanılabilir.

Tegaderm su geçirir mi?

3M Tegaderm 1624 6*7 Cm Su Geçirmez Film Örtüsü Şeffaf Pu.

Şeffaf film yara örtüsü ne işe yarar?

Şeffaf, su geçirmez postoperatif film örtü. IV kateter alanlarını ve yaraları korumak, tıbbi cihazları sabitlemek için kullanılır. Cildin iyileşmesi için gerekli nem dengesini sağlar. Vücut hareketlerine uyumlu olarak tasarlanmış şeffaf satıhtan yapılmıştır.

Tegaderm nedir tıp?

bir çeşit yara bandı. ameliyat sonrası su ile temas etmemesi gereken bölgeye yapıştırılan, çıkarması oldukça zor olan bu bant, yaklaşık olarak standart klavyenin en büyük tuş adası büyüklüğündedir.

IV Tegaderm nedir?

Tegaderm CHG Klorheksidin Glukonat I.V. Sabitleme Örtüsü, kateter bölgelerini korumak ve cihazların cilt üzerinde sabit durmasını sağlamak için kullanılabilir. Santral venöz ve arteriyel kateterler, diğer intravasküler kateterler ve perkütan cihazlar gibi yaygın uygulamalar bulunmaktadır.

Şeffaf film yara örtüsü nasıl kullanılır?

Yara Örtüsü ‘nü temiz elle çıkarınız. Kulakçıklardan tutarak alt koruyucu kağıdı ayırınız. Hafifçe bastırarak uygulanacak bölgenin üstüne tatbik ediniz. Daha sonra üst kısımdaki koruyucu filmi kaldırınız.

Su geçirmez yara bant nasıl kullanılır?

İlk yardım bandını temiz elle çıkarınız. Yara bandını uygulanacak bölgenin üzerine tatbik ediniz. Temiz ve kuru cilde uygulayınız. Yara bandını her gün değiştiriniz ve yarayı temizleyiniz.

You might be interested:  Araba Camındaki Film Nasıl Çıkarılır?(Çözünme)

Suprasorb C nedir?

Suprasorb C, iyileşmeyi aktif olarak hızlandıran,doğal,rezorbe edilir bir kolajen süngerdir.Doğal gücü,içerdiği açık gözenekli,saf kolajenden kaynaklanan Suprasorb C yara eksudasıyla temasında jelleşerek ekdudayı ve örn.yara iyileşmesini önleyici faktörler gibi maddeleri hızlı ve etkin bir şekilde emer.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *