Katarin Forte Film Tablet Ne Işe Yarar?(Doğru cevap)

KATARİN FORTE; grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi üst solunum yolları akut enfeksiyonlarında ve alerjik hastalıklarında görülen ağrı, ateş, hapşırma, öksürük, burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi şikayetlerin giderilmesinde kullanılır.

Katarin kimler kullanamaz?

Kimler Katarin kullanmamalı? Aşağıdaki sağlık koşullarından birine sahipseniz Katarin kullanmayın: İlacın etken maddelerinden birine ya da içerdiği diğer yardımcı maddelere karşı alerji. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği.

Katarin nedir niçin kullanılır?

KATARİN ®, bir ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), bir antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve balgamı eritici etkisi ile salgıları sulandıran ve böylece öksürüğü tedavi eden bir antitüssif (oksolamin sitrat) olmak üzere üç etkin madde içeren kombine bir ilaçtır.

Theraflu kimler kullanamaz?

Özel kullanım durumları: THERAFLU FORTE, karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır. THERAFLU FORTE şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Aferin kimler kullanamaz?

Aferin hangi durumlarda sakıncalıdır? İlacı; Etkin (parasetamol, klorfeniramin) veya yardımcı maddelerine alerjisi olanların. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği hastalarının kullanmaları sakıncalıdır.

Aferin Sinüs kimler kullanamaz?

Yetişkinlerde kullanıldığı miktarda kullanılabilir. böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır. Eğer A-FERİN SİNÜS ‘ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Katarin günde kaç kez alınır?

KATARİN FORTE’yi her zaman, tam olarak doktorunuzun söylediği şekilde alınız. Emin olmadığınız zaman doktorunuza veya eczacınıza danışınız. 12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinlerde: 6 ya da 8 saat ara ile 1 tane alınmak üzere günde ortalama 3 ya da 4 tablettir. Günlük maksimum doz 4 tablettir.

You might be interested:  1 Film Vizyonda Ne Kadar Kalır?(Mükemmel cevap)

Apranax ı kimler kullanamaz?

Aşağıdaki durumlarda Apranax kullanmayınız: Naproksen, asprin veya farklı ağrı kesici/ilaçlara karşı alerji. Mide ülseri, mide veya bağırsak kanaması, midede yırtılma/delinme öyküsü Karaciğer, böbrek ya da kalp yetmezliği.

Psödoefedrin zararlı mı?

Psödoefedrin hidroklorür; ajitasyon, konfüzyon, irritabilite, tremor, bulantı, kusma, ağız kuruluğu, diyare, abdominal kramplar gibi nörolojik ve gastrointestinal sistem yan etki oluşturma potansiyeline sahiptir (5,6,7,8). Ancak esas yan etkisini kardiyovasküler sistem üzerinde göstermektedir.

Theraflu ilaç ne zaman içilir?

12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler:

  1. Her 6 saatte 1 tablet kullanılır. Hastanın durumuna göre, doktorun gerekli gördüğü durumlarda her 4 saatte 1 tablet kullanılabilir.
  2. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.

Theraflu neden yasak?

Sağlık Bakanlığı, ‘ Theraflu Forte Tablet’ isimli ilacın ‘K0984’ serisini ‘kapalı blister içerisindeki tablet üzerinde nokta şeklinde bir siyahlık’ tespit edilmesi nedeniyle toplatma kararı aldı.

Cetaflu Forte kimler kullanamaz?

CETAFLU içindeki aktif veya yardımcı maddelerden herhangi birine karĢı allerjisi olanlarda;ayrıca prostat hipertrofisi, mesane boynu obstrüksiyonu, dar açılı glaucoma, akut astma, hipertiroidizm,ağır hipertansiyon,kalp aritmileri ve serebrovasküler hastalıklarda kontrendikedir.

Aferin gribe iyi gelir mi?

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.

Aferin hap kaç yaş için?

Çocuklarda kullanımı: A-FERİN kapsül, içerisindeki kodein nedeniyle doktor tavsiyesi olmadan 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. 12-18 yaş arası çocuklarda kodein, gün içinde dörde bölünerek altışar saatten az ara ile 240 mg’ı aşmayacak şekilde alınabilir.

Aferin kaç yaş için?

3 ay-1 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/4 ölçek (1.25 mL) 1-2 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/2 ölçek (2.5 mL) 2-6 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1 ölçek (5 mL) 6-12 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 2 ölçek (10 mL) Hekim tavsiyesi olmadan günde 6 defadan fazla kullanılmamalıdır. 3 yaşının altındaki çocuklarda hekim kontrolünde

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *