Coldaway C 24 Film Tablet Ne Işe Yarar?(Mükemmel cevap)

Coldaway C ne zaman kullanılır?

Film tablet Turuncu renkli, oval, bikonveks film tablet. COLDAWAY C, grip ve soğuk algınlığına bağlı burun tıkanıklığı, ateş, baş ağrısı ve hafif vücut ağrılarının giderilmesinde endikedir.

Coldaway C 200 mg ne için kullanılır?

300 mg C vitamini yani diğer adı ile askorbit asit bulunmaktadır. Bu bağlamda Coldaway C etken maddeleri arasında yer alan İbuprofen maddesi; analijezik, antipiretik ve anti anflamatuar özelliklerine sahip olup, bu nedenle ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü olarak etkili olmaktadır. 2

Coldaway Cold & Flu 24 film tablet ne işe yarar?

COLDAWAY COLD & FLU ‘nun etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır. Pseudoefedrin burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) oluşan dolgunluğu gidermeye yarayan dekonjestan bir ilaçtır.

Coldaway antibiyotik mi?

ibuprofen, psödoefedrin hidroklorür, askorbik asit (vitamin c)’ dir. coldaway c 30 film tablet, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici (burun tıkanıklığını açıcı), iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.

Ibucold C günde kaç kez içilir?

3. İBUCOLD C nasıl kullanılır? ise her 4-6 saatte 1-2 tablet şeklinde bir miktar su ile birlikte kullanılmalıdır. Hekim tarafından önerilmedikçe günde 6 tabletten fazla alınmamalıdır.

Ibuprofen hangi durumlarda kullanılır?

İbuprofen, ağrı ve ateş tedavisinde kullanılan NSAİİ (non-steroid anti inflamatuar) grubu bir ilaçtır. Hastalık veya yaralanma sonucu vücudun salgıladığı moleküller olan prostaglandinler ağrı, ateş, ödem ve iltihaba neden olurlar.

You might be interested:  Umca Film Tablet Ne Ise Yarar?(Mükemmel cevap)

Mucovit C vitamini ne işe yarar?

MUCOVİT – C etkin madde olarak asetilsistein ve askorbik asit içerir. MUCOVİT – C yoğun kıvamlı balgamın atılması, azaltılması, yoğunluğunun düzenlenmesi ekspektorasyonun kolaylaştırılması gereken bronkopulmoner hastalıklarda, bronşiyal sekresyon bozukluklarının tedavisinde kullanılan mukolitik bir ilaçtır.

Aferin Sinüs kimler kullanamaz?

Yetişkinlerde kullanıldığı miktarda kullanılabilir. böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır. Eğer A-FERİN SİNÜS ‘ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Cold flu ne demek?

DOLVEN COLD & FLU, beyaz, bir yüzünde üçgen şeklinde kabartma bulunan film kaplı tablettir. DOLVEN COLD & FLU ‘nun etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiienflamatuar bir ilaçtır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *