Cefaks 500 Mg Film Tablet Ne Işe Yarar?

Erken Lyme hastalığı tedavisinde ve geç Lyme hastalığının önlenmesinde yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklarda kullanılabilir. Olağan tedavi süresi 7 gündür (5-10 gün arası). Sefuroksim aynı zamanda sefuroksim sodyum tuzu (CEFAKS Enjektabl) şeklinde parenteral uygulama için mevcuttur.

Cefaks nedir ve ne için kullanılır?

Sefuroksim sefalosporin grubu bir antibiyotik olan Cefaks 750 mg. ağır veya yaşamı tehdit edici türdeki enfeksiyonlar ile bakteriyel enfeksiyonlara bağlı hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Cefaks antibiyotik neye iyi gelir?

Cefaks 750mg IV/IM Enjektabl, üst solunum yolu enfeksiyonları, alt solunum yolu enfeksiyonları ve üriner sistem enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılıyor.

Cefaks idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir mi?

Kullanıldığı başlıca enfeksiyonlar: Üst solunum yolu enfeksiyonlari: Kulak, burun, boğaz enfeksiyonları, orta kulak iltihabı, sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit (yutak iltihabı) gibi. iltihabı), mesane iltihabı ve idrar yolu iltihabı gibi.

Cefaks 500 mg antibiyotik mi?

“enfeksiyon tedavisinde rotamizi belirlememizi” saglayan ilac. sefuroksim aksetil imis.125lik, 250lik ve 500luk tabletleri mevcut imis. ikinci kuşak sefalosporin bazlı geniş spectrumlu antibiyotiktir. her türlü enfeksiyon tedavisinde kullanılır.

Klamoks antibiyotik ne işe yarar?

KLAMOKS, geniş spektrumlu (bakteri ve mikropların birçok çeşidine karşı etkili) bir antibakteriyel ilaçtır. KLAMOKS BID 1000 mg film tablet, blister ambalajlarda 10 ve 14 adet beyaz, beyazımsı bir yüzü KF harfi baskılı diğer yüzü çentikli film kaplı oblong tabletler halindedir.

You might be interested:  Film Izlemek Ne Kadar Internet Harcar?(En iyi çözüm)

Klacid MR 500 mg ne işe yarar?

Her bir Klacid MR Kontrollü Salım Tablet, 500 mg klaritromisin içerir. Klacid MR Tablet (klaritromisin) makrolid adı verilen bir gruba ait yarı-sentetik bir antibiyotiktir. Klaritromisin, bakterilere karşı etkisini, duyarlı bakterilerde protein sentezine engel olarak gösterir.

Cefaks antibiyotik kaç gün kullanılmalı?

Erken Lyme hastalığı tedavisinde ve geç Lyme hastalığının önlenmesinde yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklarda kullanılabilir. Olağan tedavi süresi 7 gündür (5-10 gün arası). Sefuroksim aynı zamanda sefuroksim sodyum tuzu ( CEFAKS Enjektabl) şeklinde parenteral uygulama için mevcuttur.

Piyeloseptyl kimler kullanamaz?

Eğer aşağıdaki durumlardan birine sahipseniz Piyeloseptyl ‘i kullanmayın: İlacın etken maddesi nitrofurantoine veya içerdiği yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerji. Ciddi böbrek rahatsızlığı

Augmentin kimler kullanamaz?

Geçmişte aşağıdaki durumlardan birini yaşadıysanız hekiminizi bilgilendirin ve Augmentin kullanmayınız: Penisilin ya da sefalosporinler gibi antibiyotiklere karşı alerji; Augmentinle ilişkili sarılık ya da karaciğer sorunu.

Flagyl ne işe yarar?

FLAGYL 500 mg film kaplı tablet, metronidazol adı verilen bir ilaç içerir. Metronidazol antibiyotik grubuna ait bir ilaçtır. Vücudunuzda enfeksiyona yol açan bakteri ve parazitleri öldürür.

Zimax ne işe yarar?

Karbamazepin (Epilepside kullanılan bir ilaç); ZİMAKS bu ilacın kandaki miktarını arttırır. Probenesid (Kronik gut hastalığı tedavisinde kullanılan bir madde); ZİMAKS ilacın kandaki miktarını artırır. Varfarin gibi antikoagülanlar (Kanın incelmesini sağlayan bir ilaç).

Enfexia nedir ne işe yarar?

Duyarlı mikroorganizmaların sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Kullanıldığı başlıca enfeksiyonlar: • Üst solunum yolu enfeksiyonları: Kulak, burun, boğaz enfeksiyonları, orta kulak iltihabı, sinüzit, bademcik iltihabı, farenjit (yutak iltihabı) gibi.

Cipro 500 mg antibiyotik nedir?

CIPROXIN, yetişkinlerde solunum yolları enfeksiyonu tedavisinde, uzun süreli ve tekrarlayan kulak ya da sinüzit enfeksiyonlarında, böbrek ve idrar yolları enfeksiyonlarında, adneksit (dölyatağı ekleri (adneks) olan yumurtalıklar ve tüplerin akut ya da kronik iltihabı), bel soğukluğu (gonore), prostatit dahil genital

You might be interested:  Blu Ray Film Ne Demek?(Soru)

Croxilex ne işe yarar?

CROXİLEX, enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir ve enfeksiyona neden olan bakterileri öldürerek işlev görür.

Ibucold C 300 mg günde kaç kere kullanılır?

ise her 4-6 saatte 1-2 tablet şeklinde bir miktar su ile birlikte kullanılmalıdır. Hekim tarafından önerilmedikçe günde 6 tabletten fazla alınmamalıdır. Uygulama yolu ve metodu: İBUCOLD C tablet ağızdan bir bardak su ile alınır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *