Azitro 500 Mg Film Tablet Ne Işe Yarar?(Çözüm bulundu)

azitromisin, bir dizi bakteriyel enfeksiyonun tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Buna orta kulak enfeksiyonları, strep boğaz, pnömoni, gezgin ishali ve diğer bazı bağırsak enfeksiyonları dahildir. Yaygın yan etkiler mide bulantısı, kusma, ishal ve mide rahatsızlığını içerir.

Azitro 500 mg 3 film tablet nasıl kullanılır?

AZRO günlük tek doz olarak alınmalıdır. Chlamydia trachomatis, Haemophilus ducreyi veya duyarlı Neisseria gonorrhoeae kaynaklı cinsel temasla bulaşan hastalıkların tedavisi için doz, ağızdan bir kere alınan 1000 mg ‘dır. Tüm diğer endikasyonlar için, toplam doz, 3 gün süreyle günde 500 mg olarak alınan 1500 mg ‘dır.

Azitro 500 mg 3 film TB nedir?

Streptococcus pyogenes’in neden olduğu farenjit/tonsilit tedavisinde penisilin alerjisi varlığında kullanılır. AZİTRO, erkeklerde ve kadınlarda cinsel temasla bulaşan ve Chlamydia trachomatis’e bağlı, komplike olmayan genital enfeksiyonların tedavisinde endikedir.

Azitro 500 nerede kullanılır?

Azitromisin, çeşitli bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Orta kulak enfeksiyonları, streptokok farenjit, pnömoni, yolcu ishali ve bazı diğer bağırsak enfeksiyonlarında kullanılır.

Azitro kaç gün arayla kullanılır?

Çocuklarda tonsilit/farenjit dışında herhangi bir tedavi için maksimum tavsiye edilen toplam doz 1500 mg’dır. Tonsilit/farenjit tedavisinde toplam doz 5 gün süre ile 1. gün 500 mg daha sonraki günler (2, 3, 4 ve 5. gün ) günde 250 mg şeklinde kullanılır.

You might be interested:  Araç Camına Film Nasıl Çekilir?

Azeltin 500 mg ne işe yarar?

AZELTİN ®, erkeklerde ve kadınlarda cinsel temasla bulaşan ve Chlamydia trachomatis’e bağlı, komplike olmayan genital enfeksiyonların tedavisinde endikedir.

Azeltin antibiyotik mi?

biofarma ilaç firmasına ait makrolid grubu azitromisin içeren antibiyotiktir. muadileri zitromax, azitro, azro vs. dir.

Azitro toz ne işe yarar?

AZİTRO günlük tek doz olarak alınmalıdır. Chlamydia trachomatis, Haemophilus ducreyi veya duyarlı Neisseria gonorrhoeae kaynaklı cinsel temasla bulaşan hastalıkların tedavisi için doz, ağızdan bir kere alınan 1000 mg ‘dır.

Zitromax ilaç ne işe yarar?

Dünyada yaklaşık 20 yıldır kullanılan Zitromax isimli antibiyotik ‘azitromisin’ etken maddesi içeriyor. Bronşit, farenjit, sinüzit, zatürre, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan Zitromax, kısa sürede güçlü etki gösterdiği için sık tercih edilen bir ilaç.

Augmentin kimler kullanamaz?

Geçmişte aşağıdaki durumlardan birini yaşadıysanız hekiminizi bilgilendirin ve Augmentin kullanmayınız: Penisilin ya da sefalosporinler gibi antibiyotiklere karşı alerji; Augmentinle ilişkili sarılık ya da karaciğer sorunu.

Azomax 500 mg nedir ne için kullanılır?

Streptococcus pyogenes’in neden olduğu farenjit/tonsilit tedavisinde penisilin alerjisi varlığında kullanılır. AZOMAX, erkeklerde ve kadınlarda cinsel temasla bulaşan ve Chlamydia trachomatis’e bağlı, komplike olmayan genital enfeksiyonların tedavisinde endikedir.

Monodoks antibiyotik mi?

genis spektrumlu antibiyotik. daha cok uriner sistem iltihaplanmalari ve dermatolojik sorunlarda kullanilir. 100 mg’lık 14 kapsülden oluşan, tetrasiklin grubuna duyarlılığı olan hastalarda dikkatli kullanılması gereken antibiyotik.

Azeltin ne zaman içilir?

AZELTİN ®’i yemeklerden 1 saat önce ya da 2 saat sonra alınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *