Ayla Ne Tür Bir Film?(Çözünme)

Ayla filmi Türkiye’de nerede çekilmiştir?

Zamanla Ayla ve Astsubay baba – kız olurlar. 15 ay sonunda birliğin Türkiye ‘ye dönmesi gerektiği için Süleyman Astsubay küçük kızı orada bırakmak zorunda kalır. Ayla yetimhaneye verilir birbirlerine tekrar bir araya gelmek için söz verirler. Ayla filminin çekimleri Tarsus’ta yapıldı.

Ayla nasıl bir film?

İnsanı ağlatmak üzere kurulmuş bir film. Eğer bir uluslararası film oscara gidecekse iyi yönetilmeli. Filmde sanki Seksenler izliyoruz gibi bir hava var. AYLA şüphesiz Türk sinemasının en iyi örneklerinden biri ve yabancı dilde oscar ödülünü adaylıktan da daha ileri, kazanmayı hakediyor.

Ayla nereli?

AYLA FİLMİ KONUSU 1950’li yıllarda çıkan Kore savaşında yer alan Süleyman Astsubay (Çetin Tekindor) savaş meydanında Koreli küçük bir kıza denk gelir. 5 yaşındaki Koreli kız çaresiz nereye gideceğini bilemez ve Astsubay, kızı yanına alarak ona Ayla ismini verir.

Ayla filmi kaç yılında çekildi?

Kore Savaşı gazisidir. Savaş esnasında orada bulup sahiplendiği, ailesini savaşta kaybeden 5 yaşındaki “Ayla” ismini verdiği manevi kızı Eunja Kim ile yaşadıkları 2017 yapımı Türk filmi Ayla’ya konu oldu. 7 Aralık 2017 tarihinde tedavi gördüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde 91 yaşında öldü.

Ayla Kore’de izlendi mi?

Yapımcı Mustafa Uslu, Ayla ‘yı Güney Kore ‘de de izleyiciyle buluşturdu. Habertürk’ün haberine göre; Ayla, Güney Kore ‘de aynı gün gösterime giren 13 film arasından en çok izlenen üçüncü yapım oldu. 353 salonda gösterime giren filmin açılış hasılatı 168 bin dolar (Yaklaşık 800 bin TL) olarak gerçekleşti.

You might be interested:  Programsız Film Nasıl Indirilir?(Çözüm bulundu)

Ayla filmi kaç ödül aldı?

” AYLA ” FİLMİNİN GERÇEK KAHRAMANINI KABUL ETTİ Filmin böylece ABD’den aldığı ödül sayısı toplamda 8 oldu. Film ABD’de düzenlenen; Uluslararası Asya Film Festivali, 29. Palm Springs Uluslararası Film Festivali, 24. Sedona Uluslararası Film Festivali ve Richmond gibi öne çıkan festivallerden de ödül almıştı.

Ayla dizisi hangi savaş?

Ayla, yönetmenliğini Can Ulkay’ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp’in gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı sinema filmi. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmin çekimlerine 2016 yılında başlandı.

Ayla hangi ülkelerde vizyona girdi?

Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği film, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, İngiltere, Hollanda, İsviçre, Katar, Kazakistan, Kırgazistan ve Güney Kore’nin yanı sıra ABD’de de vizyona girmişti.

Kim Seol kaç yaşında?

Kim Seolhyun (d. 3 Ocak 1995, Bucheon, Güney Kore), daha iyi bilinen sahne adıyla Seolhyun (Korece: 설현), Güney Koreli bir şarkıcı ve oyuncudur. AOA müzik grubu üyesidir. Ugly Alert (2013), My Country: The New Age (2019) ve Bir Katilin Anıları (2017) gibi birçok dizi ve filmde yer almıştır.

Ayla ne zaman çıkacak?

Ayla, 27 Ekim 2017 Cuma günü vizyona girecek. Vizyona hazır durumda olan filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay yer alıyor. Filmin ana konusunda Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve dramatik hikaye işlenecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *