Aferin Film Tablet Ne Için Kullanılır?(Çözülmüş)

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.

Aferin sinüs film tablet ne işe yarar?

A-FERİN SİNÜS nedir ve ne için kullanılır? olmayan sürekli nezle, soğuk algınlığı ve grip gibi durumların belirtilerinin giderilmesinde kullanılır.

Aferini kimler kullanamaz?

Aferin hangi durumlarda sakıncalıdır? İlacı; Etkin (parasetamol, klorfeniramin) veya yardımcı maddelerine alerjisi olanların. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği hastalarının kullanmaları sakıncalıdır.

Aferin Sinüs Sinüzit için kullanılır mı?

sinüzit ve alerjik durumları olan kişiler için soguk algınlığı durumlarında kullanabilecekleri iyi bir ilaçtır.

Minoset nedir ne işe yarar?

Her tablet, etkin madde olarak 500 mg parasetamol içeren bir ağrı kesici-ateş düşürücüdür. MİNOSET 20 tabletlik ambalajlarda bulunur. Hafif ve orta şiddette ağrılar ile ateşin semptomatik (hastalığı tedavi edici değil, belirtileri giderici) tedavisinde kullanılır.

Aferin hap kac yasa verilir?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: 12 yaş ve üzerindeki hastalarda 6 saat ara ile 1 tablet önerilir. Gereğinde 4 saat ara ile 1 tablet uygulanabilir. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.

Aferin neden uyku yapar?

Aferin ‘in etkin maddelerinden parasetamol bazı kişilerde baş dönmesine ve uykulu hissetmeye neden olabilir.

You might be interested:  Çizgi Film Karakterleri Nasıl Hareket Ettirilir?(Soru)

Aferin ne kadar sürede etki eder?

Parasetamol antipiretik-analjezik etkiye sahiptir. Hızla absorbe olup 5-30 dakikada etkisini gösterir, bu etki 2-3 saat sürer.

Aferin Sinüs reçetesiz alınır mı?

içinde kontrole tabi etken maddeler içeren(pseudoefedrin vb ) soğukalgınlığı ilaçları, şuruplar vb. ilaçları reçetesiz alamazsınız. çünki recete kayıtları sağlık bakanlığınca istenmektedir. bu maddeleri içermeyen aferin forte, aferin sinus, tylol hot gibi ilaçlarda sorun yoktur.

Sinüzite hangi ilaç iyi gelir?

Kronik sinüzit tedavisinde kullanılan en önemli ilaçlar antibiyotikler ve burun içinden sprey olarak kullanılan steroidlerdir. Antibiyotik tedavi süresi kronik sinüs enfeksiyonlarında en az 2-3 hafta olmalıdır.

Aferin Sinüs içtikten sonra alkol alınır mı?

ilaç ile birlikte alkol almak, karaciğeri ekstra yorduğu için önerilmez. yani aferin ‘in üstüne bira içmek doğru değildir.

Minoset hangi ilaçlarla kullanılmaz?

Minoset hangi ilaçlarla kullanılmaz?

  • Mide boşalmasını hızlandıran ya da geciktiren ilaçlar (propantelin, metoklopropamid)
  • Uyku ilaçları (barbitüratlar)
  • Antiepileptik ilaçlar (fenitoin, fenobarbital, karbamazepin)
  • Karaciğer enzimlerini uyaran ilaçlar.
  • Antibiyotik olarak kullanılan kloramfenikol ve rifampisin.

Minoset baş ağrısına iyi gelir mi?

Minoset ilacı 500 mg tabletleri vasıtasıyla vücudumuzda meydana gelen bakteri kaynaklı ateşlenme veyahut kronik ağrıların geçirilmesinde oldukça etkili bir ilaç türüdür. Sürekli olarak kullanıma uygun olmayan minoset genellikle baş ağrısı gibi devamlı gerçekleşmeyen rahatsızlıklarda etkili bir ilaç türüdür.

Minoset plus kaç saatte bir alınır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça: Yetişkin iseniz tek seferde 1-2 tablet kullanabilirsiniz. Gerektiğinde 24 saat içinde 3 kez MİNOSET ® PLUS alabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *