Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Mehdi Kimdir?

0

Doğduğum Ev Kaderimdir Dizisi Mehdi Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Mehdi kim?

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Mehdi Kimdir?

Doğduğun ev kaderindir dizisi Mehdi karakteri, başrol oyuncularından bir tanesidir. Mehdi karakterine hayat veren oyuncu ise; İbrahim Çelikkol’dur. Mehdi karakteri, dizide oldukça yakışıklı ve güçlü bir oto tamircisidir. Mehdi dizide 35 yaşındadır. Mahallenin abiliği görevini üstlenen Mehdi’ye mahallenin genç kızları da fazlasıyla ilgi duymaktadır. Ancak zor bir çocukluktan çıkan Mehdi, taliplerini de kabul etmez. Mehdi’nin gerçek aşkla karşılaşması ise; Zeynep’le tanıştıktan sonra gerçekleşmiş olacaktır.

Mehdi hem kendi ailesinin hem de mahallesinin tüm sorumluluğunu üstlenmiştir. Mehdi karakteri, herkes tarafından güvenilen ve yanındakilere cesaret veren bir yapıya sahiptir. Mehdi herkesin sevgisini layıkıyla kazanan bir genç olsa da bir türlü annesini memnun etmeyi başaramamıştır. Annesinin bu tavrından dolayı Mehdi’nin iç dünyasında bir türlü kapanmayan bir boşluk oluşmuştur. Mehdi bu boşluğu, babasının intikamı ile doldurmak için uğraşmıştır. Mehdi’nin annesi ise; oğlunun seçtiği bu yoldan dönmesi için Mehdi’nin mahalleden bir kızla evlenmesini ister.

Doğduğun Ev Kaderindir Konusu?

Son zamanlarda ilgi çeken doğduğun ev kaderindir konusu uzman psikolog Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlanan gerçek bir hikayedir. Bu hikâyenin yer aldığı kitap ise; Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız eseridir. Dizide çok zor bir çocukluk geçiren ve hayatlarını devam ettirebilmek için büyük mücadeleler vermek zorunda kalan Zeynep ve Mehdi’nin aşk hikayesini konu almıştır. Doğduğun ev kaderindir Zeynep ve Mehdi karakterleri hem aileleri yüzünden hem de hayat şartları yüzünden çok zor günler geçirmiş ve bu günleri aşabilmek için de büyük uğraşlar vermişlerdir. Hem Zeynep’in hem de Mehdi’nin içi, çocukluktan kalan travmalarla doludur.

Doğduğun ev kaderindir Mehdi, gerçek aşkı ve mutluluğu Zeynep’te bulabileceğini ve küçükken yaşadığı problemleri Zeynep’le beraber aşabileceklerini düşünüyordu. Zeynep kendi doğum gününde, erkek arkadaşı Faruk’tan bir evlenme teklifi almıştır. Fakat Faruk’un Zeynep’e ettiği evlenme teklifi, Zeynep’i Mehdi’ye daha da yaklaştırmıştır. Zeynep için, artık öz annesinin yaptığı fedakarlıkları ödeme zamanı gelip çatmıştır. Zeynep kendi hayatına dair planlar yapmaya devam etse de hayatının planlamalarla devam etmediğini, başına gelen olayların bedelini ödemekten ibaret olduğunu da bir kez daha anlamıştır. Zeynep’in kaderi, onu tekrar doğduğu ve büyüdüğü eve getirecektir. Zeynep ve Mehdi ise; çocukluklarından ve ailelerinden gelen yaralarını birlikte sarmaya çalışacak ve birbirlerinin kaybettiği evi olarak içlerinde oluşan ve bir türlü dolmak bilmeyen boşluğunu tamamlamak için mücadele edeceklerdir.