Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Baraj Dizisi Nehir Kimdir?

0

Baraj Dizisi Nehir Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Nehir kim?

Baraj Dizisi Nehir Kimdir?

Baraj dizisi Nehir Aksu, oldukça güzel ve dikkat çeken bir karaktere hayat vermektedir. Nehir, yetimhanede büyümüş bir kadındır. Ne kadar güçlü bir imaj sergilemeye çalışsa da oldukça duygusal ve aynı zamanda da kırılgan bir karaktere sahiptir. Nehir Aksu, küçük yaşlarında Zerinle tanışmış ve onun yanında hayatını sürdürmüştür. Nehir’i himayesi altına alan Zerrin karakteri, aslında bir dolandırıcıdır ve Nehir’e de insanları dolandırmaya öğretmiştir. Nehir de Zerrin’in öğrettiklerini çok iyi anlamış ve bu işte fazlasıyla yol kat etmiştir. Ancak Nehir duygusal bir insan olduğu için, yaptığı işten fazlasıyla şikâyetçi olmaya başlamıştır.

Baraj Nehir karakterinin kendini olduğundan mutlu hissettiği tek zaman ise; internet sitelerinden birinde, fotoğrafını dahi görmeden konuştuğu ve yazıştığı Nazım karakteri olmuştur. Nehir’in hayatındaki tek arkadaşı ve dostu ise; üst komşusudur. Nehir’in üst komşusu Orhan karakteri, bir şair rolündedir. Orhan, Nehir’de kalbini dinlemesi konusunda bazı tavsiyeler verir. Nehir’de Orhan’ın bu sözlerini ciddiye alır ve Nazım’ı görmek için, Baraj inşaatına doğru yol olur. Nehir’in Baraj inşaatında yaşayacağı olaylar silsilesi ve daha önceki yaşadığı hayattan bir türlü kopamayışı onun zor duruma düşmesine sebebiyet verecektir. Nehir Aksu kaç yaşında? Sorusuna gelecek olursak ise; Nehir, 25-30 yaşları arasında genç bir kadındır. Nehir’in Güzelliği ve yaşının genç oluşu da izleyicilerin ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarmıştır.

Baraj Dizisi’nin Konusu

Baraj dizisi, 1977 yıllarında yer alan “Baraj” filminden esinlenerek yapılmıştır. Bu filmde Türkan Şoray ve Tarık Akan oynuyordu. Şimdilerde ise; dizideki Nazım karakterine, Feyyaz Duman, Nehir karakterine ise, Biran Damla Yılmaz hayat vermemektedir. Dizide yer alan Nazım ve Nehir karakteri birbirini görmeden konuşan iki kişidir. Dizi de bu ilginç ikilinin tanışma hikayesini konu almaktadır. Nehir’in, Nazım’a fotoğraf göndermesi ise; her şeyi değiştirmektedir. Nehir’in hem güzel bir kadın hem de kendinden genç olduğunu düşünen Nazım, yüzünde bulunan yara izinden ötürü karşı tarafa fotoğrafını göndermekten çekinir. Baraj dizisi Nehir Aksu karakteri ise; Nazım’a fotoğraf göndermesi için epeyce ısrar eder. Nazım ise; Nehir’e hem yakışıklı hem de çapkın bir gence hayat veren Tarık karakterinin fotoğrafını gönderir. Nehir ona gönderilen fotoğraftaki çocuğu fazlasıyla beğenir ve Baraj’a gitmeye karar verir. Nehir’in Nazım’ı görmeye gitmesi ve Nazım olarak bildiği farklı bir kişiyi tanımasıyla bütün işler değişir ve içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar