Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Arıza Dizisi Halide Kimdir?

0

Arıza Dizisi Halide Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Halide kim?

Arıza Dizisi Halide Kimdir?

Show Tv ekranlarında yayınlanan Arıza Dizisi Halide kimdir? İstanbul’un en büyük suç krallarından biri olan Haşmet‘in kızıdır. Kendisi Van’da doktorluk yapıp sade bir hayat yaşarken babası karanlık işlerle uğraşmakta. Üniversite yıllarının ilk yılında 1. Sınıfın bitiminde iki ağabeyi ve annesiyle birlikte kutlamaya giden Halide’nin başına o gün unutamayacağı bir felaket geldi. Kutlama dönüşünde araşları tarandı ve orada iki ağabeyi ve annesini kaybetti. Belki hayatı boyunca unutamayacağı bir olaydı ama aynı zamanda kafasını kucalayan da soruları dahilinde getirdi. Aracı tarayan maskeli adamlar Halide‘ye hiçbir şekilde dokunmamışlardı tabi buda ister istemez kafasında soru işareti oluşturuyordu. Halide babasının 61. Yaş günü için tekrar istanbula döndüğünde bu soru işaretlerinin cevabını bulacaktır.

İstanbula döndüğünde kendisine takıntılı olan Burak Ersoylu ile karşılaşacak. Kendisine takıntılı olan Burak peşini bırakmayacaktır ve Halide de tesadüfen Burak’tan kaçarken Ali Rıza’nın aracına biner ve orada Ali Rıza Halideyi Burak’ın elinden kurtaracak ve böylelikle A.Rıza başlamış olacak. Tabi bu durumda Halide Ali Rıza’ya aşık olur ve beraber hareket etmeye baslarlar. Sakin ve Merhametli olmasının yanında Cesur ve Kararlı olan bu karakteri ise ünlü oyuncu Ayça Ayşin Turan canlandırmakta.

Ayça Ayşin Turan Kimdir?

Arıza Dizisi Halide karakterini canlandıran Ayça Ayşin Turan Kimdir? 1992 yılının Ekim ayında Sinop’ta dünyaya gelen ünlü oyuncu hem baba hem de anne tarafından karadenizlidir. Daha küçük yaşlarda oyunculuğa merak saran ünlü oyuncu, kariyerine popüler türk dizileriyle başlamıştır. 2011 yılında Dinle Sevgili dizisinde ilk tecrübesini kazanan Turan 2014 yılında ise Karagül Dizisi Ada karakteri ile karşımıza çıkmıştı. 2015 yılında ise vizyona giren Sevimli Tehlike Zeliş karakteri ile ilk film tecrübesiyle tanışmıştır. Bunlar dışında birden fazla projede yer alan ünlü oyuncu son olarak 2020 yılının Ekim ayında başlayan Arıza Dizisi Halide karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

Yer Aldığı Projeler

2011/2012 – Dinle Sevgili – Gülfem
2013/2016 – Karagül – Ada
2015 – Sevimli Tehlike – Zeliş (Başrol)
2016 – Altınsoylar – Burcu (Başrol)
2017/2018 – Meryem – Meryem (Başrol)
2018/2019 – Hakan: Muhafız – Leyla
2020 – Zemheri – Firuze (Başrol)
2020 – ArızaHalide (Başrol)