Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Arıza Dizisi Ali Rıza Kimdir?

0

Arıza Dizisinde Ali Rıza Karekterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Ali Rıza kim?

Arıza Dizisi Ali Rıza Altay Kimdir?

Arıza dizisinin başrolünde bulunan karakter Ali Rıza hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Arıza Dizisi Ali Rıza Altay, İstanbul’un mahalle kültürünün halen canlı olduğu bir semtinde, taksi şoförlüğü yaparak geçimini sağlamaktadır. Ailesi ile aynı evi paylaşan Ali Rıza’nın oturduğu ev 2 katlı ahşap bir ev olmasının yanı sıra, ev aynı zamanda babasından kendilerine kalmıştır.

Babası hayattayken üniversiteye gitme hayali kuran Ali Rıza, babasının vefatından sonra bu hayalini geride bırakmak zorunda kalmıştır. Hayatın onu götürdüğü noktalardan bazılarında kavgaya girmek zorunda kalmış ve bu kavgalardan ona bir faça yadigâr kalmıştır. Hiçbir zaman silahlı bir kabadayı olmaya özenmemiş, hayatta uğruna savaşılacak iki şey olduğunu savunmuştur. Ali Rıza Altay Kimdir? Sorusuna en net yanıtı veren cevaplardan olan bu iki önemli şey;

  • Uğruna savaşılacaklardan ilkinin evi olduğuna inanır.
  • Uğruna mücadele etmesi gereken ikinci şeyin ise şerefi olduğuna inanmaktadır.

Mahalle kültürünün ve eski Türk insanının izlerini sıklıkla görebileceğiniz, babacan, merhametli ve de biraz asabi bir karakterdir. Sarıtaş’ın hayat verdiği bu karakter, beğenileri yeniden üzerine toplamış gibi gözüküyor.

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Aslen Sivaslı olan sanatçımız, 1991 yılında 30 Mayıs tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Lise öğrenimini de tamamladıktan sonra, tüm ilgisinin tiyatro ve oyunculukta olduğuna karar verdi. Tolga Sarıtaş Kimdir? Sorusuna çok iyi bir sanatçı ve müzisyendir, denilebilir. Çeşitli devlet tiyatroları ve küçük çaplı dizi rollerinden sonra Sarıtaş, Muhteşem Yüzyıl adlı dizide tüm Türkiye’nin beğendiği bir performans sergiledi. Yakışıklı dış görünüşü sayesinde, genç Türk kızlarının kalbinde taht kurmayı başaran Sarıtaş, zaman ilerledikçe oyunculuğunu da sürekli geliştirmiştir.

Söz adlı büyük yankı uyandıran dizide, Yavuz Karasu karakterine hayat verdi. 2 yıl boyunca Söz dizisinde olağanüstü başarılı performanslara imza atan Tolga Sarıtaş sonrasında, Ferhat ile Şirin adlı dizide Ferhat karakterine hayat vermiştir.

Oyunculukta tiyatrodan gelme bir sanatçı olan Sarıtaş, geçmiş zamanlarda tiyatronun yanında müzik gruplarında da bulundu. Müziğe olan ilgisi tüm çevresi tarafından bilinen Sarıtaş’ın geçmişte bateristlik ve gitaristlik yapmışlığı da bulunmaktadır.