Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

ALEV ALEV OZAN KİMDİR?

0

Alev Alev Ozan Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Ozan kim?

Alev Alev Dizisi Ozan Kimdir?

Alev Alev dizisi Ozan karakterinin tam ismi Ozan Akınsel’dir. Bu karakter dizide gazetecilik mesleğini gerçekleştirir ve gerçekleri yazmayı kendisine amaç edinmiştir. Dürüstlüğü ile ön plana çıkmış ve oldukça idealist bir yapıya sahiptir. Yedikule Mahallesi’nde yaşamını sürerken çevresinde gerçekleşen olayları da çıplaklığı ile halka yansıtmaktan çekinmez. Gazetecilik mesleğini severek seçmiştir ve büyük bir ilgi ile mesleğini yerine getirmektedir. Yangının olduğu gece tesadüfen Cemre Karabeyli karakteri ile karşılaşır. Bu karakterin yaşadığı fiziksel ve psikolojik şiddeti görür, sesini duyurmak ister. Mesleği ile Cemre’ye yardımcı olmayı ve onun gibi kadınlara ses olmayı amaçlar. Cemre’yi savunmak ve halkın gözünde sevgili olan kocasının gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalışacaktır. Ancak Çelebi, güçlü bir adamdır ve Ozan’a bu konuda izin vermeyecektir.

Berkay Ateş Kimdir?

Alev Alev dizisi Ozan karakterini canlandıran oyuncu Berkay Ateştir. Oyuncu 19 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Televizyon dizisi oyunculuğunun yanı sıra tiyatro ve sinema oyunculuğu da gerçekleştirmektedir. 2015 yılında bir sinema filminde yer almıştır. Bu filmde Ahmet karakterini canlandırarak sinema perdelerinde yer almıştır. Başrol olarak görev aldığı bu filmde oldukça fazla beğenilmiş ve Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır. İlk kez Yarım Kalan Mucize adlı filmde oynamıştır. Bu film içerisinde yardımcı karakter olarak yer almıştır. Buradaki oyunundan sonra başrol teklifi almış ve iki kere sinema perdesinde başrol oynamıştır.

Alev Alev dizisi Ozan karakteri ile ekranlarda yer alan oyuncu çeşitli tiyatro oyunlarında da sahne almıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında eğitim almış ve tiyatro sahnelerine ağırlık vermiştir. 2017 tarihinde oynamış olduğu Hakikat, Elbet Bir Gün oyunu ile Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü almaya layık görülmüştür. Birçok oyunda rol almıştır, Çukur dizisi içerisinde canlandırdığı Mahsun karakteri ile dikkat çekmiş ve hayran kitlesini arttırmıştır. Bu dizi sonrasında hayranlarının sayısı artmış ve kendisine karşı hayran sayfaları oluşturulmaya başlanmıştır. Alev Alev dizisinin ilk bölümünde oynadığı oyunculuk ile beğenileri toplamıştır. Kadınlara ses olmaya çalışan bu karakteri oldukça güzel canlandırmış ve kadınlar tarafından yoğun ilgi görmüştür.