Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

ALEV ALEV ÇİÇEK KİMDİR?

0

Alev Alev Çiçek Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Çiçek kim?

Alev Alev Dizisi Çiçek Kimdir?

Alev Alev dizisi Çiçek karakterinin tam adı Çiçek Görgülü’dür. Çiçek karakteri en yakın arkadaşı olan Rüya’nın evinde çalışmaktadır. Hizmetçilik ile geçimini sağlayan Çiçek’in masum ve saf hayalleri vardır. Bu genç kız evin şoförü olan Ali ile aşk yaşamaktadır. Aile ile birlikte birbirlerine karşı büyük bir aşk beslerler. En büyük hayali sevdiği ile evlenebilmek ve mutlu bir yuvaya sahip olmaktır. Ancak bir gün beklenmeyen bir durum gelişir ve Çiçek’in dünyası başına yıkılır. Bir yangın çıkar ve bu yangın onun hayatını tamamen değiştirir.

Hazar Ergüçlü Kimdir?

Alev Alev dizisi Çiçek karakterine hayat veren oyuncu Hazar Ergüçlü’dür. Ünlü oyuncu 1 Ocak 1992 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dünyaya gelmiştir. Henüz küçük yaşlardayken tiyatroya ilgi duymaya başlamış ve farklı etkinliklerde rol almıştır. Lefkoşa Türk Belediyesi bünyesinde çocukları tiyatro ile tanıştırmayı amaçlamış ve aktif olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. 18 yaşındayken ilk kez kamera karşısına geçmiş ve bir sinema filminde yer almıştır. Yardımcı karakter rolü ile oynadığı bu filmde ilk kez kendisini seyirciye gösterme fırsatı bulmuştur. 2011 yılında Kanal D ekranlarında oynamaya başlayan Kuzey Güney dizisi içerisinde Kıvanç Tatlıtuğ gibi profesyonel isimlerle çalışma fırsatı bulmuştur. İki yıl boyunca devam eden bu dizi içerisinde kendisini geliştirmiş ve oyunculuk alanında ilerlemeler göstermiştir. Bu diziye devam ettiği süre içerisinde Açlığa Oynamak isimli bir sinema filminde yer almış ve ilk kez başrol oynamıştır.

Şimdilerde Alev Alev dizisi Çiçek karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu, Medcezir dizisi ile tanınmıştır. Medcezir dizisinin ardından kendisine ait büyük bir hayran kitlesi oluşturmuş ve oyunculuk alanında daha fazla ilerlemiştir. Alev Alev dizisi içerisinde ilerleyen bölümlerde bir makyaj ile yüzüne yanık ifadeleri verilmiştir. Bu ifade ile dizi içerisinde yanındaki erkeğe yakışmaya çalışan bir kadını canlandıracaktır. Kadın, yanık izlerinden dolayı çirkin olduğunu düşünecek ve ilerleyen bölümlerin şekillenmesine yol açacaktır. Üç ayrı başrolün bulunduğu dizinin ana teması kadınlar ve onların yaşadıkları olarak ilerlemektedir. Gerçek hayattan esintileri anlatan dizi, ilk bölümünden itibaren büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.