Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

ALEV ALEV CEMRE KİMDİR?

0

Alev Alev Cemre Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Cemre kim?

Alev Alev Dizisi Cemre Kimdir?

Alev Alev dizisi içerisinde yer alan Cemre karakteri tam olarak Cemre Karabeyli olarak anılır. Çelebi isimli bir karakterin eşidir ve kuzeni Rüya’dır. Güneş isimli bir tane de çocuğu olan Cemre, çocuğuna oldukça fazla düşkündür. Henüz küçük yaşında iken Yıldırımlar ailesi tarafından himaye altına alınır. Bu aile etrafında büyüyen Cemre, aşk evliliği yapar. Çelebi ile birbirlerine oldukça büyük bir aşk beslerler ve evlenirler. Eşinden psikolojik şiddetin yanı sıra fiziksel şiddet de görmeye başlar ancak kendisini kimseye inandıramaz. Herkes Çelebi’nin haklı olduğunu düşünmekte ve bu iddialara inanmamaktadır. Çelebi’ye itaat etmek istemez ve kendi başına bir yaşam kurmak ister. Hayatta en çok sevdiği kişi olan Güneş’i yanına alıp eşinin olmadığı yerlere gitmek en çok istediği şeydir. Bu isteğinin gerçek olması için ise birçok şeyi göze alacaktır.

Demet Evgar Kimdir?

Alev Alev dizisi Cemre Karabeyli karakterine hayat veren kişi, ünlü oyuncu Demet Evgar’dır. Oyuncu 18 Mayıs 1980 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. Dizi ve filmlerin yanı sıra tiyatro oyunculuğu da yapmaktadır. İlk olarak 1997 yılında oyunculuğa başlamış ve çeşitli dizi, filmler ile karakterine devam etmiştir. Oyunculuk sevgisi küçük yaşlardan başlayan Demet Evgar, henüz 17 yaşındayken bir tiyatro oyunu ile sahneye çıkmıştır. Konservatuvar eğitimi alan oyuncu, kendi topluluğunu üniversite zamanında kurmuş ve oyunculuğun yanı sıra oyun yazarlığına da başlamıştır. Çeşitli tiyatro oyunları ile de gündeme gelmiş, 2010 yılında Yılın Kadın Oyuncusu seçilmiştir.

Alev Alev dizisi Cemre karakterine can vererek yeniden dizi oyunculuğuna başlamıştır. Oynadığı dizi ve filmler ile birçok ödül almıştır. Altın Kelebek Ödülleri içerisinde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Ödülü’ne layık görülmüştür. Kariyeri boyunca toplam üç kere farklı ödül törenlerinde, komedi dalında en iyi kadın oyuncu seçilmiştir. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’ne de layık görülen oyuncu, kariyer hayatı boyunca toplam dört farklı ödülün sahibi olmuştur. Türk film tarihi içerisinde önemli sayılan birçok filmde rol almış ve başarılı isimlerle çalışmıştır.