Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

ALEV ALEV ÇELEBİ KİMDİR?

0

Alev Alev Çelebi Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Erkek oyunculardan biri olan Çelebi kim?

Alev Alev Dizisi Çelebi Kimdir?

Alev Alev dizisi Çelebi karakterinin tam adı Çelebi  Karabeyli’dir. Bu karakter dizi içerisinde bulunan Cemre Karabeyli’nin eşi olarak rol alır. Sürekli magazinde ve dergilerde kadın haklarını savunan bir isimdir. Bu nedenle halkın sempatisini kazanmış ve halk tarafından sevilen bir insandır. Kadınları savunur ve onlara karşı şiddeti kınayan konuşmalar yapar. Ancak eşine fiziksel ve psikolojik olarak şiddet uygulamaktadır, bu durumu kimse bilmez. Cemre birilerine bu durumu anlatmaya çalışsa bile Çelebi o kadar sevilir ki, kimse ona inanmaz. Halkın gözünde oldukça saygın ve çalışkan bir iş adamı olarak yer alır. Kardeşi ile birlikte aile holdinglerinin medya şirketinde söz sahibidir. Oldukça hırslı ve kibirli bir insandır. Bencilliğini iş dünyasında çok fazla kullanır ve başarıyı yakalamıştır.

Cem Bender Kimdir?

Alev Alev dizisi Çelebi karakteri ile ekranlarda yer alan oyuncu Cem Bender’dir. Oyuncu dizi içerisinde eşine şiddet gösteren ve bu yüzünü herkesten saklayan birisi olarak rol alır. Oyuncu Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimi almış ve Mimarlık Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuştur. Fakülteden mezun olduktan sonra, aynı alan içerisinde de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ancak hayali mimarlık yapmak değil, oyuncu olmaktır. Bu nedenle eğitimler almaya başlamış ve birebir olarak oyunculuk dersleri almıştır. Aldığı dersler ile oyunculuk konusunda başarılı bir yere gelen oyuncu, oldukça başarılı bir şekilde ekranlarda yer almaya başlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini bir film ile gerçekleştirmiş ve Berdel dizisinde Mahmut karakterine can vermiştir. Burada oynamış olduğu rol ile dikkat çekmiş ve çeşitli teklifler almaya başlamıştır.

Alev Alev dizisi Çelebi karakterine can veren oyuncu, Muhteşem Yüzyıl, Hakan Muhafız ve Ağır Roman Yeni Dünya gibi önemli çalışmalarda da rol almıştır. 1990 tarihinden beri ekranlarda yer alan oyuncu, 2003 tarihinden itibaren aktif olarak oyunculuk yapmaya başlamıştır. Oyunculuk deneyimleri ile beğenilen oyuncu, Altın Portakal Ulusal Film Yarışması bünyesinde de adaylık almıştır. En İyi Erkek Oyuncu alanında aday gösterilmiş ve filmdeki rolü ile oldukça beğeni toplamıştır.