Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncularına Dair Her Şey

Büşra Develi Kimdir? Akıncı Dizisi Nergis Kimdir?

0

ATV’nin sevilen dizisi Akıncı yayına başladı. İzleyiciler Akıncı dizisi Nergis kimdir, gerçek adı nedir sorusunu merak ediyor. Peki, Büşra Develi kimdir?

Akıncı dizisi Nergis kimdir

Akıncı Dizisi Nergis Kimdir?

Akıncı dizisi Nergis karakterinin gerçek adı Büşra Develi‘dir. Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitimini burada tamamladıktan sonra ailesi ile birlikte Antalya’ya taşınmıştır. Liseyi Antalya’da okuduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Tiyatro ve oyunculuk eğitimi almak için İstanbul’a gitmiştir. Büşra Develi, ilk oyunculuk deneyimini Enbe Orkestrası ve İlyas Yalçıntaş’ın “İncir” adlı parçasının klibinde yaşadı. İlk TV dizisi ise Tatlı Küçük Yalancılar’da oynadığı Selin karakteri idi.

Büşra Develi Kimdir?

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Kocaeli’de tamamlayan Develi, dört kız kardeşi ve anne babasıyla Antalya’ya taşınmıştır. Büşra Develi, lise eğitimini burada aldıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Develi, tiyatro ve oyunculuk eğitimi almak için İstanbul’a taşınmıştır. Büşra Develi, ilk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Enbe Orkestrası ve İlyas Yalçıntaş’ın “İncir” adlı şarkısının klibinde oynayarak yaşamıştır.

Genç oyuncu, dizi çekimleri için üniversite eğitimine ara vermek zorunda kalmıştır. İlk TV dizisi olan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde 2015 yılında oynamıştır. Bu dizide Şükrü Özyıldız, Bensu Soral, Burak Deniz, Dilan Çiçek Deniz gibi isimlerle set arkadaşı olmuştur.

28 yaşındaki oyuncu, Puhu TV platformunda yayınlanan Azra Kohen’in romanlarından uyarlanan “Fi” dizisinde de başrol olarak rol almıştır. Bu dizide Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Serenay Sarıkaya gibi isimlerle set arkadaşı olmuştur.

Büşra Develi, Kore Savaşı’nda ailesini kaybeden yetim bir kızın ve bir Türk askerinin hikâyesinin anlatıldığı Ayla filminde de rol almıştır. Başarılı oyuncu şu anda Şükrü Özyıldız ile birlikte 1 Ocak 2021 tarihinde başlayan Akıncı dizisi Nergis karakterini canlandırmaktadır.

Büşra Develi Oynadığı Diziler

  • Tatlı Küçük Yalancılar (2015) – TV Dizisi
  • Tatlı İntikam (2016) – TV Dizisi
  • Ayla (2017) – Sinema Filmi
  • Hadi Be Oğlum (2018) – Sinema Filmi
  • Arada (2018) – Sinema Filmi
  • Fi (2017/2018) – TV Dizisi
  • Mehmet: Bir Cihan Fatihi (2018) – TV Dizisi
  • Karakomik Filmler: Deli (2020) – Sinema Filmi
  • Akıncı (2021) – TV Dizisi

Akıncı dizisi oyuncuları kimdir ve biyografileri için internet sitemizi takipte kalın.